Polska Wiadomości

Polska deportowała trzech ukraińskich przestępców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Śląska Straż Graniczna zatrzymała Ukraińców w wieku poborowym, którzy naruszali porządek prawny w Polsce. Mężczyźni pod konwojem zostaną deportowani do swojego kraju i najprawdopodobniej trafią na front.

Polska deportowała trzech ukraińskich przestępców. 16 i 17 kwietnia funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Opolu przeprowadzili w Nysie i Strzelcach Opolskich kontrole legalności pobytu, w wyniku których zatrzymali trzech obywateli Ukrainy w wieku poborowym.

Kontrole przeprowadzono tuż po tym, jak cudzoziemcy opuścili zakłady karne, w których przebywali od zeszłego roku. Mężczyźni, mając na koncie wyroki karne za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości (art. 178 a KK) oraz orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów w ruchu lądowym, nie stosowali się do nich, i nadal jeździli po alkoholu.

Ich butne zachowanie wyraźnie wskazywało na to, że nie zamierzają respektować obowiązującego w Polsce porządku prawnego. Dlatego też, mając na uwadze ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, Komendant Placówki SG w Opolu wydał decyzje administracyjne zobowiązujące ich do powrotu do kraju pochodzenia, orzekając jednocześnie o zakazie ponownego wjazdu na terytorium strefy Schengen na okres 5 lat.

Ukraińcy zostaną przymusowo doprowadzeni do granicy z Ukrainą.

NASZ KOMENTARZ: To bardzo dobre informacje. Oby takich było więcej. Już od dawna postulujemy, by w miejsce utrzymywania ukraińskich przestępców, przekazywać ich Kijowowi, który zrobi z nich właściwy użytek.

Polecamy również: Rząd Tuska chce by w każdym szpitalu był aborcjonista

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!