Polska Wiadomości

USA przegłosowały pakiet pomocy dla Ukrainy. Rosja jest wściekła

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykański Kongres przyjął pakiet ponad 60 mld dolarów na wsparcie wojskowe dla Ukrainy oraz konfiskatę ok. 8 mld dolarów rosyjskich aktywów. Pakiet musi jeszcze zatwierdzić Senat, co najprawdopodobniej będzie formalnością, po czym trafi on do podpisu na biurko prezydenta Joe Bidena.

USA przegłosowały pakiet pomocy dla Ukrainy, wart 60,8 mld dolarów. Za przyjęciem głosowało 311 kongresmenów, a 112 było przeciw. W przypadku Partii Republikańskiej, pakiet poparło tylko 101, podczas gdy 112 było przeciw.

Według amerykańskich mediów, pierwsze dostawy amunicji mogą ruszyć w ciągu kilku dni.

Na reakcję rosyjskich władz nie trzeba było długo czekać. Pierwszy do informacji odniósł się rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Skupił się na konfiskacie rosyjskich aktywów. – Jeśli to prawda, USA będą musiały za to odpowiedzieć. I raczej nie będzie tu ograniczeń czasowych, i zrobimy to w taki sposób, który najlepiej będzie wpisywał się w nasze interesy – przekazał Dmitrij Pieskow – powiedział. Dodał również, że taki ruch Waszyngtonu uderzy w wizerunek władz i “odstraszy inwestorów”.

Następnie skomentował amerykański pakiet pomocy dla Ukrainy. – Przyjęcie przez Izbę Reprezentantów USA projektu ustawy o pomocy dla Ukrainy jeszcze bardziej zrujnuje ten kraj – przekazał. Stwierdził także, że wsparcie “doprowadzi do większej liczby ofiar śmiertelnych tego konfliktu”.

Pomoc dla Ukrainy skomentowała także rzeczniczka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Marija Zacharowa. Jak cytuje Reuters, stwierdziła, że wsparcie “pogłębi kryzysy na całym świecie”.

“Militarne wsparcie dla kijowskiego reżimu to po prostu bezpośrednie sponsorowanie działalności terrorystycznej” – napisała w swoim oświadczeniu.

Polecamy również: Rząd Tuska chce by w każdym szpitalu był aborcjonista

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!