Świat Wiadomości Żydzi

Kanada nakłada sankcje na żydowskich nazistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformowała kanadyjska minister spraw zagranicznych Melanie Joly, Kanada nałoży sankcje na żydowskich osadników, którzy czerpiąc wzorce z hitlerowskiej operacji na zamojszczyźnie z 1942 roku, podżegają do przemocy na Zachodnim Brzegu, zastraszają bronią i wypędzają Palestyńczyków z ich nieruchomości.

Kanada nałoży sankcje na izraelskich osadników, którzy podżegają do przemocy na Zachodnim Brzegu, a także wprowadzi nowe sankcje na przywódców Hamasu. W niedzielnym wywiadzie dla Canadian Broadcasting Corp, Joly powiedziała, że na niektórych osadników „będą nakładane sankcje”.

-Aktywnie nad tym pracujemy – powiedziała Joly. -Upewniam się, że podczas mojego pobytu na Ukrainie prace będą prowadzone w Ottawie i nie mogę się doczekać, aby wkrótce ogłosić tę decyzję – dodała.

Premier Kanady Justin Trudeau powiedział w piątek, że rozważa nałożenie sankcji na „ekstremistycznych” osadników na Zachodnim Brzegu.

Od wojny na Bliskim Wschodzie w 1967 r. Izrael okupuje zachodni brzeg rzeki Jordan. Zbudowali tam osady żydowskie, które większość krajów uważa za nielegalne. Izrael kwestionuje to i powołuje się na historyczne i biblijne powiązania z tą ziemią.

W czwartek również Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na czterech izraelskich mężczyzn oskarżonych o udział w przemocy na okupowanym terytorium.

Warto przypomnieć, że premier Izraela Benjamin Netanjahu wezwał w środę do zamknięcia UNRWA, czyli agencji ONZ ds. uchodźców palestyńskich. Żydowski reżim oskarżył część personelu UNRWA o udział w ataku Hamasu z 7 października na południowy Izrael, który wywołał wojnę w Gazie. Darczyńcy, w tym Stany Zjednoczone, wstrzymali finansowanie do czasu dochodzenia, ale agencje pomocowe twierdzą, że zakończenie operacji UNRWA zniweczy wysiłki humanitarne w zdewastowanej Strefie Gazy.

Palestyńczycy oskarżyli Izrael o fałszowanie informacji na szkodę UNRWA, która została utworzona, aby pomagać uchodźcom wojennym w chwili powstania żydowskiego reżimu w 1948 roku i do której ponad połowa ludności Gazy zwraca się o codzienną pomoc.

-Nadszedł czas, aby społeczność międzynarodowa i sama ONZ zrozumiała, że misja UNRWA musi się zakończyć – powiedział Netanjahu odwiedzając delegatów ONZ. Według niego, UNRWA powinna zostać zastąpiona innymi agencjami pomocowymi, „jeśli mamy rozwiązać problem Gazy tak, jak zamierzamy”.

W oczach wielu obserwatorów, żydowscy naziści po prostu domagają się powołania takich struktur, które będą powolne ich decyzjom oraz będą przymykać oczy na żydowskiej ludobójstwo na ludności palestyńskiej.

Polecamy również: Ukrainiec sfałszował nazwisko by wjechać do Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!