Felietony

Jan Żaryn o ściganiu Jana Tomasza Grossa i innych kłamców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Senator PiS, prof. Jan Żaryn, powiedział w programie „Onet Opinie”, że twierdzenie Jana T. Grossa, iż „Polacy w czasie wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”, jest kłamstwem, więc jak najbardziej „podpada pod ustawę IPN” i powinno być ścigane.

Senator Żaryn podkreślił, iż kłamstwo jest po prostu przestępstwem, ten, kto się go dopuszcza, jest przestępcą, a Jan Tomasz Gross podlega tym samym przepisom prawa, jakie obowiązują przeciętnego Kowalskiego, co najwyraźniej nie trafiało to do przekonania prowadzącego rozmowę z nim red. Andrzeja Stankiewicza.

Żaryn zwrócił uwagę, iż nikt nie ma zamiaru ukrywać, że były pośród Polaków osoby, które nie zachowały się, jak należy…

– W odróżnieniu od innych narodów Europy Środkowo-Wschodniej myśmy nie tylko nie kolaborowali z Niemcami, to jeszcze na dodatek mieliśmy własne suwerenne państwo – mówił senator Żaryn. – I ten fenomen polega na tym, że Państwo Polskie, zarówno podziemne, jak i rząd polski na uchodźctwie, a w podziemiu to jest około 400 tysięcy żołnierzy i oficerów, w cywilnych strukturach to jest około 50 tysięcy urzędników państwowych, oni wszyscy oraz rząd polski na uchodźctwie, dyplomacja rządu polskiego na uchodźctwie od 42 roku wpisała ratowanie Żydów jako cel. Cel wojny. Rozumiemy to? To jest kwintesencja polskiego przekazu. A ponieważ nie rozumie tego świat, ignoruje naszą prawdę o II wojnie światowej, to mamy tego typu problemy.

Autor jest stałym felietonistą magazynu Magna Polonia! Kupuj i wspieraj wolne media: www.magnapolonia.org/sklep

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!