Wiadomości

Magdalena Pietrzak szefową Krajowego Biura Wyborczego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała w środę na Twitterze, że zdecydowała o powołaniu na szefa Krajowego Biura Wyborczego z dniem 3 marca Magdaleny Pietrzak. Jak powiedział Wojciech Hermeliński, Pietrzak stwierdziła w rozmowie z Komisją, że ważną rzeczą jest ciągłość instytucjonalna KBW.

W środę w siedzibie PKW odbyło się spotkanie z kandydatami na szefa Krajowego Biura Wyborczego.

Hermeliński na konferencji prasowej po ogłoszeniu decyzji Komisji, podkreślił, że w ocenie PKW „wszystkie trzy kandydatury były bardzo wyrównane”.

Według Hermelińskiego, o wyborze Pietrzak, zdecydowało m.in. to, że miała „najwięcej może kontaktu” z prawem wyborczym. Zastrzegł jednocześnie, że w przypadku wszystkich kandydatów, kontakt ten był „dosyć epizodyczny”.

Jako kryterium „nawet ważniejsze” wskazał na „umiejętności kierowania zespołami ludzkimi” oraz „sposób postępowania z pracownikami”, które „nabywa się w czasie długiej praktyki”. Jak dodał Hermeliński, PKW zależało też na „uzyskaniu odpowiedzi od wszystkich kandydatów, czy będą starali się zachować dotychczasową strukturę KBW, a przede wszystkim pracowników”.

– Tutaj wszyscy, a przede wszystkim pani Magdalena Pietrzak powiedziała, że oczywiście ważną rzeczą jest to, żeby istniała ciągłość instytucjonalna i ważną rzeczą jest nie dokonywanie jakichś raptownych, gwałtownych zmian, nawet powiedziała, że nie podcina się gałęzi, na której się siedzi — relacjonował szef PKW.

Jak podkreślił, Komisja odebrała to „jako rodzaj obietnicy, że dotychczasowa struktura, pracownicy, zostaną tutaj zachowani, nie będzie radykalnych zmian w KBW”.

Magdalena Pietrzak to urzędniczka, sekretarz powiatu łowickiego miasta Zduńska Wola i gminy Skierniewice; obecnie sprawuje funkcję zastępcy dyrektora w Departamencie Spraw Parlamentarnych KPRM.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!