Wiadomości

Proboszcz Roku 2017 – ks. prałat dr Roman Adam Kneblewski z bydgoskiego Sacré-Cœur

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ksiądz dr Roman Adam Kneblewski, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, wygrał plebiscyt pn. „Proboszcz Roku” „Expressu Bydgoskiego”. Dzisiaj w auli Domu Parafialnego przy placu Piastowskim 5 odbyła się uroczystość wręczenia statuetki.

Plebiscyt “Expressu Bydgoskiego” na Proboszcza i Parafię Roku 2017 cieszył się rekordową popularnością. Głosowanie zakończyło się 29 grudnia minionego roku, a zwycięstwo ważyło się niemal do ostatnich dni plebiscytu. Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, ks. dr Roman Adam Kneblewski zwyciężył z liczbą 4288 głosów przed ks. Mirosławem Krupińskim, proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej z Głubczyna, który uzyskał 4050 głosów poparcia. Parafią Roku 2017 została parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Niemczu (706 głosów). Głosowanie przeprowadzone zostało za pomocą systemu SMS Premium. Zgodnie z regulaminem zgłaszać można było kandydatów do tytułu wyróżniających się m.in. działalnością wykraczającą poza duszpasterskie obowiązki nakazane prawem kanonicznym, oddanych społeczników, kapłanów angażujących się w działalność dobroczynną.

Dzisiaj w auli Domu Parafialnego przy placu Piastowskim 5 odbyła się uroczystość uhonorowania zwycięzcy plebiscytu. Jako pierwszy gratulacje laureatowi złożył dr Jerzy Kąkol, redaktor tygodnika parafialnego “Głos Serca”. Określił ks. Kneblewskiego jako miłośnika i wykonawcę Tradycji, który co niedzielę sprawuje Mszę św. w rycie rzymskim. – Ksiądz prałat zawsze chodzi w sutannie – mówił dr Kąkol i dodał, żartując, że nieżyczliwi zdumieni byli, że “taki faszysta i wygrał”. Życzył ks. Kneblewskiemu, by nie stał się nowoczesnym kapłanem, a za staroświeckość podziękował.

Więcej:
https://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/17445_.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!