Świat Wiadomości Żydzi

Izraelskie władze: Palestyńczycy to “dzieci ciemności”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Biuro izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu zamieściło na portalu X wpis mówiący, że konflikt Izraela z Hamasem to „walka między dziećmi światła a dziećmi ciemności, między ludzkością a prawem dżungli”.

Biuro premiera Netanjahu stwierdziło, że Palestyńczycy to “dzieci ciemności” i podludzie, kierujący się prawem dżungli. Post, który pojawił się w poniedziałek 16 października br. został usunięty we wtorek. Stało się to po medialnej krytyce związanej z bestialskim atakiem sił Izraela na cywilny szpital w Gazie.

Palestyńczycy

To nie pierwszy tego typu wpis. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że żydowski działacz praw człowieka porównywał Palestyńczyków do karaluchów, które trzeba rozdeptać. Pokazuje to jasno, że po stronie żydowskiej nastąpiło iście nazistowskie zacietrzewienie. Co ciekawe, odczłowieczające nie-żydów frazy łatwo znaleźć w żydowskiej księdze ksiąg – Talmudzie. Przykładowo:

  • W księdze talmudycznej Sanhedrin 58b czytamy: Rabin Ḥanina powiedział: Ten kto uderzy Żyda w policzek, traktowany jest jako ten, który uderza w policzek osoby boskiej.
  • W księdze Berakhot 25 znajduje się następujacy fragment: Ponieważ jest napisane o poganach: „Ich ciało jest ciałem osłów” .
  • W księdze Yevamot 61a czytamy: Gemara podnosi kolejną trudność opartą na wersecie (Tory – przyp. red.) dotyczącym miasta Niniwy: „W których jest ponad sto dwadzieścia tysięcy ludzi, którzy nie potrafią odróżnić między prawą i lewą ręką, a także wiele bydła”. Gemara odpowiada: tam również goje otrzymują ten tytuł (ludzi – przyp. red.) ze względu na potrzebę odróżnienia ich od zwierząt wymienionych w wersecie .
  • W księdze Yevamot 60b czytamy: Gemara podnosi zarzut oparty na wersecie (Tory – przyp. red.) dotyczącym jeńców zabranych podczas wojny z Midianitami: „A osób było szesnaście tysięcy” (Księga Liczb 31,40), co wskazuje, że Goje są również nazywani ludźmi. Gemara odpowiada: Nadano im ten tytuł ze względu na potrzebę odróżnienia wziętych do niewoli od zwierząt zabranych jako łupy wojenne.
  • Wreszcie, w księdze Bava Metzia 114b, znajdujemy następujący cytat: Narody świata (tj. ludy nieżydowskie – przyp. red.) nazywają się nie ludzie, ale zwierzęta.

Izrael już od ponad tygodnia bezlitośnie bombarduje Strefę Gazy. Robi to w następstwie ataków terrorystycznych Hamasu na południowy Izrael z 7 października br., w których zginęło ponad 1400 osób. Według urzędników ds. zdrowia w Gazie od chwili rozpoczęcia przez Izrael bombardowań, zginęło ponad 2800 Palestyńczyków, w tym setki dzieci.

Nie jest jasne, która strona spowodowała wybuch w szpitalu; o eksplozję obie strony obwiniły się nawzajem. Niemniej wpis na profilu izraelskiego premiera nie jest pierwszą żydowską wypowiedzią, w której Palestyńczycy zostali przedstawieni jako podludzie względem Żydów.

Polecamy również: Naukowcy zszokowani zawartością zastrzyków mRNA na COVID

Chcesz wiedzieć jakie jeszcze mądrości głosi Talmud? Warto kupić:

Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce – Trzeciak Stanisław ks dr

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!