Świat Wiadomości

Naukowcy zszokowani zawartością zastrzyków mRNA na COVID

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na początku 2023 roku genetyk Kevin McKernan dokonał zaskakującego odkrycia – podał australijski serwis spectator.com.au Prowadząc eksperyment w swoim bostońskim laboratorium, McKernan użył kilku fiolek szczepionek mRNA Pfizer i Moderna na Covid w celu ich kontroli. Był zszokowany, gdy odkrył, że zostały skażone drobnymi fragmentami plazmidowego DNA.

Naukowcy zszokowani zawartością zastrzyków mRNA na COVID. McKernan, który ma 25-letnie doświadczenie w swojej dziedzinie, przeprowadził eksperyment ponownie, potwierdzając, że fiolki zawierały, jego zdaniem, 18–70 razy więcej zanieczyszczeń DNA niż limity prawne dozwolone przez Europejską Agencję Leków (EMA) oraz Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

W szczególności McKernan był zaniepokojony stwierdzeniem obecności promotora SV40 w fiolkach ze szczepionką firmy Pfizer. Jest to sekwencja wykorzystywana do wprowadzania DNA do jądra, szczególnie w terapiach genowych – wyjaśnia McKernan. Jest to coś, co agencje regulacyjne na całym świecie wyraźnie zakazały jeśli chodzi o szczepionki mRNA.

Wiedząc, że producenci nie ujawnili skażenia w trakcie procesu regulacyjnego, McKernan podniósł alarm, publikując swoje ustalenia na Twitterze (obecnie X) i Substack, wzywając innych naukowców, aby sprawdzili, czy mogą powtórzyć jego ustalenia.

Naukowcy wkrótce potwierdzili ustalenia McKernana, chociaż ilość zanieczyszczenia DNA była zmienna, co sugeruje niespójność zawartości fiolek w zależności od partii preparatu. Jednym z badaczy był ekspert w dziedzinie genomiki nowotworów, dr Phillip Buckhaults, który jest zwolennikiem szczepień mRNA. Sam przyjął szczepionkę na Covid firmy Pfizer.

We wrześniu tego roku dr Buckhaults podzielił się swoimi wnioskami podczas przesłuchania w Senacie Karoliny Południowej. -Jestem trochę zaniepokojony faktem, że DNA znajduje się w szczepionce – różni się od RNA, ponieważ może być trwałe – powiedział obecnym.

-Istnieje bardzo realne ryzyko, że zanieczyszczające fragmenty DNA zintegrują się z genomem danej osoby i staną się „trwałym elementem komórki, co doprowadzi do problemów autoimmunologicznych i nowotworów u  osób, które otrzymały szczepienia – stwierdził. Zauważył również, że te zmiany w genomie mogą „trwać przez pokolenia”.

Dr Buckhaults twierdzi, że obecność wysokiego poziomu zanieczyszczenia DNA w szczepionkach mRNA „może powodować niektóre z rzadkich, ale poważnych skutków ubocznych, takich jak śmierć z powodu zatrzymania krążenia”. Dodał: -Myślę, że jest to naprawdę poważne przeoczenie regulacyjne, które miało miejsce na szczeblu federalnym.

Obawy doktora Buckhaultsa podziela McKernan, który w czerwcu przedstawił swoje ustalenia FDA. Powiedział podczas przesłuchania w Senacie, że wysłał e-mail ze swoimi wynikami do FDA, ale do dziś nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

W Australii Therapeutic Goods Administration (TGA) utrzymuje, że szczepionki przeciwko Covid-19 nie mogą zmieniać ludzkiego DNA. Rzecznik TGA stwierdził: -mRNA zawarty w szczepionkach nie przedostaje się do jądra komórkowego i nie jest integrowany z ludzkim genomem. Zatem mRNA nie powoduje uszkodzeń genetycznych ani nie wpływa na potomstwo zaszczepionych osób.

Rzecznik dodał również: -Wszystkie partie szczepionek przeciwko Covidowi rozprowadzane Australijczykom zostały przetestowane pod kątem obecności zanieczyszczeń, w tym poziomu pozostałości matrycy DNA.

Jednakże w pozwie złożonym w australijskim sądzie federalnym w lipcu tego roku zarzucono, że TGA nie jest właściwym organem regulacyjnym w zakresie szczepionek mRNA przeciwko Covidowi, ponieważ zgodnie z definicją zawartą w ustawie o technologii genetycznej (2000) zanieczyszczenie DNA jest traktowane jako organizm zmodyfikowany genetycznie ( GMO).

Powód – lekarz i farmaceuta, dr Julian Fidge, domaga się nakazu zaprzestania dystrybucji przez firmy Pfizer i Moderna szczepionek mRNA na Covid, ponieważ nigdy nie uzyskały one licencji od Urzędu Regulacji Technologii Genetycznych (OGTR), który jest agencją nadzorującą wszystkie produkty związane z GMO.

TGA nie wymagała badań pod kątem genotoksyczności ani rakotwórczości przed wydaniem tymczasowego zatwierdzenia i ostatecznie pełnej rejestracji zarówno szczepionek Moderna, jak i Pfizer. Wytyczne OGTR zdecydowanie sugerują, że takie badania należy przeprowadzać w przypadku, gdy istnieje ryzyko szkody dla zdrowia ludzkiego.

McKernan, który udzielił fachowej porady w tej sprawie, zgadza się, że zanieczyszczenie DNA w szczepionkach mRNA odpowiada australijskiej prawnej definicji GMO. Ale istnieje również drugi składnik szczepionek mRNA, który pasuje do tej definicji.

To samo mRNA, który w rzeczywistości jest zmodyfikowanym RNA owiniętym w nanocząsteczki lipidowe (LNP). W sprawie argumentuje się, że ten „kompleks LNP-mod-RNA” wchodzi w zakres prawnej definicji GMO i podobnie jak zanieczyszczenie DNA ma zdolność przedostawania się do jądra komórkowego i integrowania się z ludzkim genomem.

Istnieje już co najmniej jeden recenzowany artykuł naukowy wykazujący, że mRNA ze szczepinoki firmy Pfizer może przedostać się do linii komórek ludzkiej wątroby i dokonać odwrotnej transkrypcji na DNA in vitro (w naczyniu laboratoryjnym).

Inne badania cytowane w materiałach sprawy wskazują na obecność mRNA białka kolczastego w jądrze ludzkich komórek oraz dowody na to, że nabyte cechy odpornościowe przekazują potomstwu myszy wcześniej narażone na działanie platformy mRNA-LNP szczepionki przeciwko Covid. Sugeruje to, że po dotarciu do jądra mRNA szczepionki mogą zostać przeniesione i zintegrowane z chromosomalnym DNA.

Biorąc pod uwagę zarówno kompleksy LNP-mod-RNA, jak i niedawno odkryte skażenie DNA obecne w szczepionkach mRNA na Covid, prawnik Katie Ashby Koppens mówi: „Każda osoba, której wstrzyknięto te produkty, otrzymała GMO, które nie przeszło ekspercki proces regulacyjny w tym kraju.” Dodaje: „Ludzki genom może zostać trwale zmieniony i nikt nie zostanie o tym poinformowany”.

Teraz McKernan, dr Buckhaults i inni naukowcy wzywają do pilnych badań w celu sprawdzenia, czy zanieczyszczenie DNA utrzymuje się w komórkach osób zaszczepionych mRNA i czy szczepionki mRNA Covid faktycznie zmieniły ludzki genom.

Polecamy również: Ukraińcy żądają praw wyborczych w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!