Świat Wiadomości Żydzi

Izrael odrzucił możliwość utworzenia państwa palestyńskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podała agencja informacyjna Anadolu, izraelski rząd zatwierdził w niedzielę deklarację odrzucającą możliwość uznania istnienia państwa palestyńskiego. „Izrael kategorycznie odrzuca międzynarodowe dyktaty dotyczące trwałego porozumienia z Palestyńczykami” – czytamy w decyzji gabinetu cytowanej przez „The Times of Israel”.

Izrael odrzucił możliwość utworzenia państwa palestyńskiego. Przed niedzielnym posiedzeniem gabinetu izraelski premier Benjamin Netanjahu powiedział, że przedstawi deklarację odrzucającą międzynarodowe naciski „aby jednostronnie narzucić Izraelowi państwo palestyńskie”.

„Izrael będzie w dalszym ciągu sprzeciwiał się jednostronnemu uznaniu państwa palestyńskiego” – stwierdzono w decyzji rządu, nazywając takie posunięcie „ogromną, bezprecedensową nagrodą dla terroru”.

Według gazety „Washington Post” Stany Zjednoczone i szereg krajów arabskich finalizują długoterminowy plan pokojowy między Izraelem a Palestyńczykami. Plan obejmuje „określony harmonogram utworzenia państwa palestyńskiego, który mógłby zostać ogłoszony już w ciągu najbliższych kilku tygodni” – stwierdzono.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział w sobotę, że Izrael ma wielką szansę na osiągnięcie pokoju z Palestyńczykami, dodając, że utworzenie państwa palestyńskiego stało się pilną potrzebą.

Izrael okupował Wschodnią Jerozolimę podczas wojny arabsko-izraelskiej w 1967 roku. Zaanektował całe miasto w 1980 roku, uznając Jerozolimę za swoją „wieczną i niepodzielną” stolicę, co było posunięciem nigdy nie uznanym przez społeczność międzynarodową.

Palestyńczycy ze swojej strony mają nadzieję na utworzenie własnego niepodległego państwa w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu ze stolicą w Jerozolimie Wschodniej.

NASZ KOMENTARZ: Naszym zdaniem Żydzi nigdy nie zgodzą się na pokojowe współistnienie z Palestyńczykami. Prą do wojny, bo chcą powiększenia swojej przestrzeni życiowej. Dlatego właśnie nazywamy ich nazistami.

Polecamy również: Ukrainiec podcierał sobie anus polską flagą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!