Polska Wiadomości

Ukrainiec podcierał sobie anus polską flagą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rolnicy protestujący na przejściu granicznym w Dorohusku zatrzymali dwóch Ukraińców, znieważających polską flagę. Jeden z nich „podcierał sobie nią anus, a drugi nagrywał to telefonem. Zatrzymani turańcy zostali przekazani policji.

Ukrainiec podcierał sobie anus polską flagą. Rolnicy z „Podkarpackiej Oszukanej Wsi” poinformowali w sobotę wieczorem o incydencie, do jakiego według ich relacji doszło w rejonie polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Dorohusku. Według rolników, dwóch obywateli Ukrainy w obsceniczny sposób znieważyło polską flagę narodową, jedną z wielu zatkniętych przy rozstawionych tam barierkach.

Podkarpacka Oszukana Wieś zamieściła na swoim profilu na platformie X nagranie, w którym przedstawia tę sytuację. Przedstawiciel ruchu zaznacza, że doszło do „bardzo, bardzo złego incydentu”.

-Jeden przy barierkach nagrywał, jak drugi znieważał nasze barwy narodowe! Podcierał sobie tzw. cztery litery, czyli tyłek, naszą flagą! – powiedział jeden z rolników. Ukrainiec został przez nich zatrzymany. Wezwano policję, która ustala co się stało i czemu doszło do znieważenia polskich barw narodowych. Nagrywającemu Ukraińcowi jeden z rolników zabrał telefon i przekazał policjantom.

My im pomagamy, a oni tak nas prowokują, że przychodzą tu na przejście i biorą naszą flagę narodową i wycierają sobie tyłek! Za tę wdzięczność, za tę pomoc, którejśmy im tyle dali! – powiedział przedstawiciel protestujących rolników.

Rolnicy z Podkarpackiej Oszukanej Wsi liczą na reakcję polskiego rządu. Oczekują też, że zatrzymani obywatele Ukrainy zostaną wydaleni z Polski bez prawa ponownego wjazdu.

NASZ KOMENTARZ: Taki koniec przyjaźni polsko-ukriańskiej był do przewidzenia. Turańcy są przyjaźni tylko, gdy oddaje im się coś za darmo. Gdy walczy się o swoje prawa, jest już źle.

Polecamy również:  Francuski lekarz: w Gazie trwa ludobójstwo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!