Wiadomości

Facebook będzie musiał zapłacić 5 miliardów dolarów kary?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) nałożyła na Facebooka grzywnę w wysokości około pięciu miliardów dolarów. Chodzi o niezgodne z prawem udostępnianie informacji należących do 87 milionów użytkowników. Grzywna nałożona na Facebook może być najwyższą w historii.

Ta gigantyczna kara to skutek dochodzenia w sprawie udostępnienia informacji nieistniejącej już brytyjskiej firmie Cambridge Analytica. Uznano, że udostępnienie danych naruszyło umowę zawartą z 2011 roku. Federalna Komisja Handlu i Facebook nie komentują sprawy.

Rozstrzygnięcie wymaga jeszcze ostatecznego zatwierdzenia przez Departament Sprawiedliwości, który jednak rzadko odrzuca ugody osiągnięte przez agencję. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych kilku tygodni.

„Byłaby to największa grzywna nałożona przez rząd federalny na firmę technologiczną, zdecydowanie przyćmiewająca karę 22 milionów dolarów nałożoną na Google w 2012 r. Wielkość kary wskazuje na rosnącą frustrację urzędników z Waszyngtonu w związku z tym, jak olbrzymy z Doliny Krzemowej zbierają, przechowują i wykorzystuj informacje o ludziach” – pisze New York Times.

Więcej:
https://www.nytimes.com/2019/07/12/technology/facebook-ftc-fine.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!