Wiadomości

Kaczyński przedstawił „jedynki” list wyborczych do sejmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jesteśmy przekonani, że nasze „jedynki” będą intensywnie reprezentować PiS w trakcie wyborów – powiedział Kaczyński, przedstawiając „jedynki” na listach wyborczych, po czym dodał, że jutro w gminie Gózd odbędzie się pierwszy piknik przedwyborczy.

Kaczyński będzie na czele listy w okręgu warszawskim, podczas gdy Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach. W okręgu podwarszawskim „jedynką” został szef MON Mariusz Błaszczak.

W Legnicy „jedynkę” ma wiceprezes ugrupowania Adam Lipiński. W Wałbrzychu liderem jest szef KPRM Michał Dworczyk, we Wrocławiu na czele znalazła się posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka, a w Bydgoszczy – poseł Tomasz Latos.

W Toruniu listę otworzy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, a w Lublinie wiceszef MSWiA Sylwester Tułajew. W Chełmie „jedynką” będzie wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, a w Zielonej Górze – poseł Marek Ast.

W Łodzi listę otworzy został wicepremier, szef resortu kultury Piotr Gliński, a w Piotrkowie Trybunalskim – wiceprezes PiS, były szef MON Antoni Macierewicz.

W Sieradzu z pierwszego miejsca wystartuje posłanka Joanna Lichocka, w Chrzanowie były rzecznik rządu w gabinecie Beaty Szydło – Rafał Bochenek. W Krakowie „jedynkę” będzie miała posłance Małgorzacie Wassermann, w Nowym Sączu – posłowi Arkadiuszowi Mularczykowi. W Tarnowie z pierwszego miejsca wystartuje radna Anna Pieczarka.

W Płocku na pierwszym miejscu znalazł się minister zdrowia Łukasz Szumowski, w Radomiu – szef gabinetu premiera Marek Suski, a w Siedlcach – minister energii Krzysztof Tchórzewski. W Opolu z pierwszego miejsca wystartuje wicewojewoda Violetta Porowska. W Krośnie – marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Liderem w Rzeszowie jest szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

W Białymstoku „jedynką” został minister edukacji Dariusz Piontkowski, w Gdańsku wiceminister kultury Jarosław Sellin, w Gdyni poseł Marcin Horała, a w Bielsko-Białej wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Liderem listy w Częstochowie został wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński, w Gliwicach szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, a Rybniku na czele listy jest b. europoseł Bolesław Piecha.

W Sosnowcu „jedynkę” ma posłanka Ewa Malik, w Kielcach szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, w Elblągu poseł Leonard Krasulski, w Olsztynie Wojciech Maksymowicz, w Kaliszu poseł Jan Dziedziczak.

W Koninie lideruje wojewoda Zbigniew Hoffmann, w Pile – Krzysztof Czarnecki, w Poznaniu minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz, w Koszalinie wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, a w Szczecinie minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!