Wiadomości

Czy to UFO? Prezydent Joe Biden powołuje komisję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Biały Dom poinformował, że po zestrzeleniu w ostatnich dniach trzech niezidentyfikowanych obiektów prezydent Joe Biden powoła międzyagencyjny zespół, który ma zbadać, co to były za obiekty. W skład zespołu stworzonego z inicjatywy doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Jake’a Sullivana wejdą m.in. przedstawiciele Pentagonu, Federalnej Administracji Lotnictwa i Ministerstwa Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby poinformował, że grupa zajmie się tym w kontekście szerszych implikacji politycznych, w tym w zakresie wykrywania i analizy niezidentyfikowanych obiektów, stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa USA.

Zespół, który został powołany, będzie konsultował się z firmami sektora prywatnego, produkującymi balony meteorologiczne lub inne jednostki, podobne do obiektów zestrzelonych między piątkiem a niedzielą. Jak powiedział Kirby, zadaniem grupy będzie też wyjaśnienie, kto operuje na tak dużej wysokości, w jakim celu i czy jest to całkowicie legalne.

– Stany Zjednoczone wciąż nie wiedzą, do kogo należą trzy obiekty zestrzelone przez amerykańskie wojsko ok. tydzień po tym, jak strąciło chiński balon szpiegowski u wybrzeży Karoliny Południowej – zauważył portal The Hill.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!