Europa Wiadomości Wiara

Cud podczas Światowych Dni Młodzieży?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do rzekomego cudu doszło w Evora de Alcobaca, w środkowo-zachodniej Portugalii – podał ks. Ivo Santos, proboszcz tamtejszej parafii. Szeroko opisywane przez media wydarzenie miało miejsce pod koniec sobotniej mszy, po przyjęciu Komunii Świętej.

Podczas Mszy Świętej w Portugalii mógł zdarzyć się cud. Proboszcz parafii w Evora de Alcobaca sprecyzował, że w sobotę doszło do uzdrowienia 16-latki z Hiszpanii o imieniu Jimena. Niecodzienne zdarzenie miało miejsce przed wyruszeniem grup pielgrzymów na wieczorne czuwanie do Lizbony odbywające się w ramach Światowych Dni Młodzieży. Dziewczyna, jak wyjaśnił, odzyskała wzrok krótko po przyjęciu Komunii Świętej.

-Nastolatka przybyła do naszej miejscowości wraz z młodymi mieszkańcami kilku regionów Hiszpanii – powiedział portugalski duchowny, potwierdzając, że w czasie ŚDM modlono się w jego parafii o uzdrowienie młodej Hiszpanki.

W niedzielę przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii, kard. Juan Jose Omella poinformował, że młoda uczestniczka ŚDM z tego kraju odzyskała w sposób niewytłumaczalny wzrok. Utraciła go niemal całkowicie dwa lata temu.

Co ciekawe, cudowne odzyskanie wzroku przez nastolatkę miało miejsce w dniu Matki Bożej Śnieżnej, która jest zarówno patronką osób dotkniętych chorobami oczu.

NASZ KOMENTARZ: Mamy nadzieję, że wydarzeniem tym zainteresowały się już odpowiednie dykasterie z Rzymu, a sprawa zostanie gruntownie zbadana. Kluczowe, by przy ocenie faktu nie wchodziły w grę jakiekolwiek naciski natury politycznej, czy chęć zadośćuczynienia żądaniom tłumu, który pewne wydarzenia interpretuje bardzo powierzchownie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Ruszyła zrzutka na walkę z OMZRiK i Konradem Dulkowskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!