Świat Wiadomości

Biden proklamował święto transów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent USA Joseph Biden ogłosił 31 marca “Dniem Widoczności Osób Transpłciowych”, aby „uhonorować niezwykłą odwagę i wkład transpłciowych Amerykanów”. Nie wyjaśnił jednak na czym ma polegać ta odwaga i w co (w domyśle: pozytywne) dewianci mieli swój wkład.

Biden ogłosił 31 marca tzw. “Dniem Widoczności Osób Transpłciowych” po raz pierwszy trzy lata temu. W tym roku jednak data zbiega się z Niedzielą Wielkanocną, jednym z najświętszych dni w kalendarzu chrześcijańskim.

W ognistym oświadczeniu, jego kontrkandydat – Donald Trump określiła deklarację Bidena jako „przerażającą” i stanowiącą część „wieloletniego ataku na wiarę chrześcijańską”.

– Wzywamy sztab kampanii wyborczej Joe Bidena i Biały Dom do przeprosin milionów katolików i innych chrześcijan w całej Ameryce, którzy uważają, że jutro jest tylko jedno święto – zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa – powiedziała rzeczniczka sztabu wyborczego Trumpa, Karoline Leavitt.

Spiker Partii Republikańskiej Izby Reprezentantów Mike Johnson również wycelował w Bidena, deklaratywnego katolika, nazywając jego proklamację „skandaliczną i odrażającą” oraz zdradą głównego założenia Wielkanocy. „Amerykanie zwracają na to uwagę” – stwierdził Johnson w oświadczeniu w X.

Rzecznik Białego Domu Andrew Bates odpowiedział, że Republikanie starali się „podzielić i osłabić nasz kraj za pomocą okrutnej, pełnej nienawiści i nieuczciwej retoryki”. – Jako chrześcijanin, który świętuje Wielkanoc z rodziną, prezydent Biden opowiada się za jednoczeniem ludzi i obroną godności i wolności każdego Amerykanina – stwierdził w oświadczeniu dla serwisów informacyjnych.

Kwestie dewiacyjne stały się punktem zapalnym w zaciekłej wojnie kulturowej dzielącej Demokratów i Republikanów przed listopadowymi wyborami prezydenckim. Biden określił siebie jako orędownika praw tzw. LGBTQ+ w ramach “dążenia do większej sprawiedliwości i równości”. Trump odmiennie – zabiega o względy konserwatywnych chrześcijan, którzy czują się wyobcowani przez świecką kulturę liberalną.

Stosunek do dewiacji w USA różni się znacznie w zależności od stanu. Wiele stanów pod przewodnictwem Demokratów pozwala tzw. osobom transpłciowym zadeklarować preferowaną płeć bez konieczności operacji lub innej interwencji medycznej. Z kolei stany rządzone przez Republikanów przyjęły przepisy zakazujące traktowania nieletnich i ograniczające udział w zawodach sportowych kobiet wyłącznie do biologicznych kobiet.

Polecamy również: “Miało nie żyć” – już wkrótce film demaskujacy kłamstwo aborcji!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!