Wiadomości

Asad uważa porozumienie amerykańsko-kurdyjskie w sprawie wydobycia ropy w Syrii za rabunek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Porozumienie między Stanami Zjednoczonymi a Kurdami w sprawie wydobycia ropy w Syrii to rabunek, który można powstrzymać jedynie poprzez wyzwolenie tych terytoriów – powiedział prezydent Syrii Baszar al-Asad w wywiadzie dla RIA Novosti.

„Nie da się powstrzymać rabusia, dopóki nie wsadzi się go do więzienia lub w inny sposób się go nie zatrzyma, izolując go od terytorium, na którym może dokonać rabunku. To samo należy zrobić z tymi złodziejami. Muszą zostać wypędzeni z regionu, to jedyny sposób, a rząd syryjski musi kontrolować każdą część Syrii, wtedy sytuacja wróci do normy” – powiedział przywódca syryjski.

Pod koniec lipca amerykański senator Lindsay Graham poinformował, że ​​syryjscy Kurdowie zawarli porozumienie z amerykańską firmą w sprawie eksploatacji pól naftowych w północno-wschodniej części Syrii. Powołał się przy tym na informacje otrzymane od dowódcy Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) generała Mazluma Kobaniego.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo podczas posiedzenia Komisji Spraw Zagranicznych Senatu potwierdził fakt zawarcia takowego porozumienia. Nie sprecyzowano natomiast, o jakiej firmie mowa.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!