Wiadomości

Funkcyjni II grupy szkoleniowej DMO „Regina” z 23 Pułku Artylerii zakończyli szkolenie zakładowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

2 października br. funkcyjni II grupy szkoleniowej dywizjonowego modułu ogniowego REGINA z 23 pułku artylerii zakończyli szkolenie zakładowe przygotowujące do przyjęcia nowego wyposażenia.

Przez ostatnich kilka tygodni II grupa szkoleniowa dmo REGINA brała udział w szkoleniu zakładowym prowadzonym przez instruktorów i specjalistów z Huty Stalowa Wola oraz przedstawicieli WB Elektronics i JELCZ. Szkolenie realizowane było z podziałem na dwa etapy: I etap szkolenia prowadzony na terenie Huty Stalowa Wola oraz II etap tj. wykonanie zadań ogniowych ze strzelaniem z użyciem amunicji bojowej w oparciu o obiekty szkoleniowe OSPWL Dęba.

Zwieńczeniem pięciotygodniowego szkolenia zakładowego było przeprowadzenie egzaminów końcowych oraz wręczenie certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia przez Dyrektora Rozwoju Huty Stalowa Wola dr. inż. Mirosława Surowaniec oraz koordynatora szkolenia zakładowego pana Marka Skubiszewskiego.

W uroczystości zakończenia szkolenia uczestniczył dowódca 2 dywizjonu artylerii samobieżnej ppłk Jacek Jackowski, który w swoim podsumowaniu podziękował za przygotowanie, realizację szkolenia i przekazaną wiedzę oraz praktyczne wskazówki w zakresie przyszłej eksploatacji sprzętu, który już niebawem trafi do bolesławieckich artylerzystów.

/23pa.wp.mil.pl/

Czytaj też:

Artyleria – bóg wojny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!