Wiadomości

319 osób zarażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin we Francji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

319 osób zmarło w wyniku zarażeniem koronawirusem w ciągu 24 godzin we Francji, w wyniku czego łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 2314 od początku epidemii. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie, wzrosła do 37.575. 4.273 osoby z Covid-19 są w ciężkim stanie i przebywają na oddziałach intensywnej terapii.

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej. Szczególnie dramatyczna sytuacja wciąż panuje we Włoszech, a także w Hiszpanii.

We Włoszech w ciągu ostatniej doby liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 5.974 – do 92.472. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło tam 889 osób zarażonych koronawirusem. Łącznie śmierć zabrała tam już 10.023 osoby zarażone koronawirusem.

We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło już ponad 10 tysięcy osób

O 832 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych na Covid-19 w Hiszpanii – to kolejny tragiczny rekord zgonów spowodowanych zarażeniem koronawirusem w tym kraju. W sumie liczba zgonów tym spowodowanych wzrosła tam do 5.690. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w tym kraju do 72,248 . Oznacza to wzrost o prawie 8 tysięcy osób.

Kolejny tragiczny rekord zgonów w Hiszpanii

Coraz gorsze są też doniesienia z Niemiec:

Rekordowy wzrost liczby zgonów spowodowanych koronawirusem w Niemczech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!