Wiadomości

Rekordowy wzrost liczby zgonów spowodowanych koronawirusem w Niemczech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 325 osób – poinformował Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 72 w porównaniu z piątkiem i największy dotychczas dobowy wzrost liczby zgonów w tym kraju. Według danych RKI w ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 6.294 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zainfekowanych to 48.582.

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej. Szczególnie dramatyczna sytuacja wciąż panuje właśnie w Hiszpanii, a także we Włoszech.

We Włoszech – jak informowano wczoraj wieczorem – w ciągu ostatniej doby liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 5.909 – do 86.498. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło tam 919 osób zarażonych koronawirusem. Łącznie śmierć zabrała tam już 9.134 osoby zarażone koronawirusem.

Dramat we Włoszech – w ciągu ostatniej doby zmarło z powodu koronawirusa prawie tysiąc osób

O 769 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych na Covid-19 w Hiszpanii, tak więc liczba zgonów tym spowodowanych wzrosła do 4.858. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w tym kraju do 64.059. Oznacza to wzrost o prawie 8 tysięcy osób.

Rekordowy wzrost liczby zgonów spowodowanych koronawirusem w Hiszpanii

Wczoraj wieczorem poinformowano też, iż w ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia koronawirusem 299 osób zmarło we Francji. W sumie we Francji na Covid-19 zmarło już 1.995 osób. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła do 32.964 osób. 15.732 osób jest hospitalizowanych, przy czym 3.787 osób jest w ciężkim stanie i przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

We Francji zmarło dziś prawie trzysta osób zarażonych koronawirusem

A jak jest w mniejszych krajach Zachodniej Europy?

W Belgii potwierdzono wczoraj ponad tysiąc nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 69 osób, u których wykryto patogen. Według stanu na wczorajszy wieczór w kraju tym zakażonych jest prawie 7300 osób. Łączna liczba zgonów wzrosła do ponad 280.

W Holandii po raz kolejny stwierdzono ponad 1000 nowych przypadków zakażeń korona wirusem. 112 kolejnych osób zmarło. Łączna liczba osób, u których stwierdzono do tej pory zakażenie koronawirusem, wynosi w Holandii 8603. W całym kraju z powodu Covid-19 zmarło 546 osób.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!