Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: Dziś prawie 250 nowych zakażeń, zmarła osiemnasta osoba zarażona koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w trzecim z dzisiejszych komunikatów.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące – dodano w komunikacie.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1638/18 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podsumowano.

We wcześniejszym komunikacie poinformowano o 45 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Dodano zarazem, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Rano poinformowano o 47 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Przypadki dotyczyły: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

Wczoraj przez cały dzień liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 168:

Ministerstwo Zdrowia: Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła do 1389

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!