Świat Wiadomości Żydzi

Żydowski reżim przyspiesza holokaust Palestyńczyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas gdy Europa pochyla się nad tragedią ukraińskich cywilów, na Bliskim Wschodzie rośnie żydowski terror. Według ONZ Żydzi zamordowali na Zachodnim Brzegu Jordanu 13 Palestyńczyków (w tym troje dzieci) i to tylko pomiędzy 25 lipca a 10 sierpnia br.

Żydowski reżim ma na sumieniu kolejne ofiary śmiertelne. Według ONZ, w 2022 roku Żydzi zamordowali 155 palestyńskich cywilów. W tym roku liczba ta wynosi już 167 ofiar, choć mamy dopiero połowę sierpnia.

Oprócz zabójstw dokonanych przez armię izraelską, mordów dopuszczali się także żydowscy osadnicy. 4 sierpnia Żyd zastrzelił Palestyńczyka i ranił dwóch innych podczas ataku syjonistycznej bojówki osadniczej na wioskę Burqa niedaleko Ramallah. Zwiększyło to do siedmiu liczbę Palestyńczyków zabitych przez osadników na Zachodnim Brzegu od początku 2023 roku do 7 sierpnia.

Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (UNOCHA) potwierdziło, że ​aż ​276 Palestyńczyków, w tym co najmniej 60 dzieci, zostało rannych w wyniku działań sił izraelskich na Zachodnim Brzegu, w tym dziewięć osób od ostrej amunicji, między 25 lipca a 7 sierpnia.

Od początku roku 683 Palestyńczyków zostało rannych na Zachodnim Brzegu. Jest to ponad dwa razy więcej niż w analogicznym okresie 2022 roku (307 rannych).

W pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku ONZ odnotowała 591 incydentów związanych z osadnikami, które doprowadziły do ​​ofiar palestyńskich, szkód majątkowych lub obu tych skutków.

To wzrost o 39 proc. w stosunku do średniej miesięcznej w porównaniu z 2022 rokiem, w którym odnotowano największą liczbę incydentów związanych z osadnikami od czasu, gdy ONZ zaczęła rejestrować takie dane w 2006 roku.

UNOCHA dodała, że ​​izraelskie władze okupacyjne zburzyły, skonfiskowały lub zmusiły ludzi do wyburzenia 56 budowli we Wschodniej Jerozolimie i Strefie C na Zachodnim Brzegu, w tym sześciu domów. Żydzi powoływali się przy tym na brak wydanych przez Izrael pozwoleń na budowę. Pozwolenia te są prawie niemożliwe do uzyskania przez Arabów.

W rezultacie 23 Palestyńczyków, w tym 12 dzieci, zostało przymusowo przesiedlonych. Źródła mówią też o naruszeniu prawa własności kolejnych 3500 osób.

Polecamy również: Ruszyła zrzutka na walkę z OMZRiK i Konradem Dulkowskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!