Świat Wiadomości Żydzi

Żydowski nazista domaga się zrównania getta w Gazie z ziemią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

David Azoulai, polityk samorządu lokalnego w Izraelu, zaproponował w rozmowie z rozgłośnią radiową 103 FM z Tel Awiwu, by całą Strefę Gazy “opróżnić i zrównać z ziemią tak jak w Auschwitz”. Jego zdaniem, należy wszystkich Palestyńczyków skierować do obozów dla uchodźców w Libanie.

Żydowski nazista domaga się zrównania getta w Gazie z ziemią. Szef rady Metulli (samorządu lokalnego z północnej części Izraela) wypowiedział się na temat Strefy Gazy i Palestyńczyków. W wywiadzie radiowym, cytowanym przez “The Jerusalem Post”, stwierdził, że wszystkich należy wysiedlić, przenieść do Libanu, a sam teren strefy powinien zostać pusty “jak muzeum w Auschwitz”. W jego opinii atak Hamasu 7 października był “drugim Holokaustem”, a Gaza powinna teraz służyć “jako muzeum demonstrujące szaleństwo ludzi, którzy tam mieszkali”.

W ataku organizacji terrorystycznej Hamas na Izrael 7 października 2023 r. zginęło ok. 1,2 tys. osób. Od tamtej pory trwa odwetowa operacja wojsk izraelskich w Strefie Gazy. Od początku konfliktu na terenie strefy zginęło już ok. 18 tys. osób. Azoulai wyjaśnia, że Izrael nie może “żyć w strachu” i musi “działać zdecydowanie”, bo w przeciwnym wypadku Hezbollah zobaczy jego słabość.

Jego zdaniem, Palestyńczycy ze Strefy Gazy nie powinni uciekać na południe, tylko być skierowani w kierunku wybrzeża, skąd marynarka wojenna przetransportowałaby ich do Libanu, do obozów dla uchodźców. —Następnie należy wyznaczyć pas bezpieczeństwa od morza do granicy z Gazą, całkowicie pusty, jako przypomnienie tego, co tam kiedyś było. Powinno przypominać obóz koncentracyjny w Auschwitz — powiedział polityk w wywiadzie.

-Niech stanie się muzeum prezentującym możliwości państwa Izrael i odradzającym mieszkanie w Strefie Gazy — dodał.

Przypomnijmy: tylko w niedzielę 17 grudnia br. Żydzi zaatakowali obóz dla uchodźców w północnej Gazie. Zginęło 90 cywilów. Z kolei w ataku na prywatną posesję zginęły 24 osoby, a kolejne ciała prawdopodobnie wciąż są ukryte pod gruzami sąsiednich budynków.

Od początku konfliktu ok. 2,3 mln mieszkańców Gazy musiało opuścić swoje domy i aktualnie mieszka w prowizorycznych schroniskach, bez wody i prądu. Organizacja Human Rights Watch stwierdziła w poniedziałek, że nazistowski Izrael używa głodu jako broni. Celowo blokuje dostawy wody, żywności i paliwa oraz niszcząc obszary rolne.

Polecamy również: Po co Tuskowi szopka z TVP? W tle pakt migracyjny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!