Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści znów uderzyli, tym razem w dziennikarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kilku dziennikarzy, w tym przedstawiciele tureckiego publicznego nadawcy TRT, zostało rannych w ataku żydowskich czołgów na obóz dla uchodźców Nusajrat w centralnej części Strefy Gazy. Jeden z reporterów stracił nogę.

Żydowscy naziści zaatakowali dziennikarzy. Turecka stacja TRT oskarżyła siły zbrojne izraelskiego reżimu o dokonanie ataku z premedytacją na grupę dziennikarzy. Medium podkreśliło, że ich pracownicy wyraźnie odróżniali się od pozostałych osób, ponieważ mieli na sobie widoczne kamizelki z napisem „Press”.

Podobne doniesienia przekazał w rozmowie z CNN Sami Szehada, arabski operator kamery, który stracił nogę w wyniku ostrzału, a następnie został przewieziony na operację do szpitala. – Nagrywaliśmy w bezpiecznym miejscu. (…) Było oczywiste, że jestem cywilem i dziennikarzem. Staliśmy się celem – relacjonował Szehada.

„Potępiamy izraelski atak w Strefie Gazy na grupę dziennikarzy noszących oznaczenia prasy. W jego wyniku operator kamery Sami Szehada z tureckiego nadawcy TRT World, stracił nogę. Lekceważenie przez izraelską armię oznaczeń prasy – zarówno po 7 października, jak też przed tą datą, zagraża życiu dziennikarzy. Ten incydent musi stać się przedmiotem niezależnego śledztwa, a osoby odpowiedzialne za atak muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności” – oświadczyła amerykańska organizacja pozarządowa Komitet Ochrony Dziennikarzy (CPJ).

Przypominamy, że ataki na obozy dla uchodźców to w świetle prawa międzynarodowego zbrodnie wojenne.

Polecamy również: Skandal w Caritas. Ufundowano mieszkania nur für Ukrainer

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!