Polska Wiadomości

Skandal w Caritas. Ufundowano mieszkania nur für Ukrainer

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Caritas ufundował sześć mieszkań w Środowiskowym Domu Samopomocy w Mniowie, w powiecie kieleckim. Zamieszkają tam wyłącznie Ukraińcy.

Caritas przyłączył się do polityki dyskryminowania biednych Polaków. Ci muszą czekać latami na mieszkania socjalne, tymczasem dla Ukraińców ciągle takie się znajdują. Ciągle są pieniądze na remonty lokali i użyczanie ich za darmo.

– W najbliższych latach mieszkania będą przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy. Niektórzy obecnie przebywają w Kielcach, inni w placówkach poza Kielcami. Na miarę potrzeb będziemy starali się również udostępnić schronienie dla miejscowych, czy uczestników środowiskowego domu samopomocy z sąsiednich gmin – powiedział ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

– W ubiegłym roku, z końcówki poprzedniej perspektywy finansowej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego udało nam się pozyskać 1,9 mln. zł dofinansowania na przebudowę tego poddasza. Przy okazji na dachu budynku zainstalowaliśmy panele fotowoltaiczne oraz pompę ciepła – dodał.

Całkowity koszt adaptacji pomieszczeń wyniósł około 2,5 mln zł. Mieszkania na poddaszu są jedno i dwuosobowe.

9 kwietnia br. doszło do uroczystości oddania do użytku tych mieszkań. W wydarzeniu wzięła udział wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik oraz Elżbieta Korus dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Kielcach. Pojawił się także biskup kielecki Jan Piotrowski, który celebrował nabożeństwo w intencji osób chorych i niepełnosprawnych w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

NASZ KOMENTARZ: Po raz kolejny okazuje się, że Polacy stanowią trzecią kategorię mieszkańców w teoretycznie własnym kraju. Smutne, że porządek miłości i zasadę dbania przede wszystkim o obywateli własnego kraju, łamią też przedstawiciele Kościoła. A może to tylko objawy głupiego przesądu zakompleksionych Polaków pt. “postaw się a zastaw się”?

Polecamy również: [TYLKO U NAS] Znamy dane szczecińskiego zamachowca!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!