Islam Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści znów blokują meczet Al-Aksa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zbrodniczy reżim izraelski po raz kolejny sięgnął po metodę prowokacji. Celem jest zaognienie konfliktu wokół wzgórza świątynnego w Jerozolimie i w konsekwencji likwidacja meczetu Al-Aksa, który stoi na drodze do odbudowy słynnej, żydowskiej świątyni.

Żydowscy naziści blokują meczet Al-Aksa.  Wczoraj, 15 marca br. palestyńscy wyznawcy chcący wejść do meczetu Al-Aksa w pierwszy piątek Ramadanu, byli zatrzymywani przez izraelską armię. Żołnierze reżimu okupacyjnego zagrodzili im dostęp do świątyni.

-Zostałem odesłany kilka razy. Za każdym razem sprawdzają nasze dokumenty, jakbyśmy byli terrorystami – powiedziała Al Jazeerze jedna z osób, która nie chciała zostać zidentyfikowana. – Jedyne, czego chcemy, to modlić się w naszym meczecie Al-Aksa. To piątkowa modlitwa. Niech Allah obdarzy nas cierpliwością, abyśmy mogli stawić czoła wszystkiemu, co musimy znosić dodała.

– Liczba żołnierzy jest większa niż liczba wyznawców. Mam 62 lata i pokazałem dowód tożsamości, ale odmówiono mi dostępu… chociaż (armia izraelska – przyp. red.) twierdziła, że ​​osoby powyżej 55. roku życia mogą wejść do meczetu bez pozwolenia – powiedział inny muzułmanin.

50-letnia kobieta powiedziała z kolei, że ​​próbowała wejść na teren kompleksu, ale została odesłana, ponieważ nie miała pozwolenia. -Chcieliśmy wejść przez drugą bramę, ale nas też odesłali. Zobaczymy, czy uda nam się uzyskać pozwolenie – powiedziała.

NASZ KOMENTARZ: Likwidacja meczetu Al-Aksa jest kluczowa na drodze do odbudowy świątyni jerozolimskiej. Żydzi ustawicznie prowokują ludność muzułmańską, by mieć ku temu dogodny pretekst. Miejmy nadzieję, że im się nie uda.

Polecamy również: PILNE! Tożsamość sprawcy zamachu w Szczecinie tajemnicą państwową!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!