Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści odrzucili propozycję zawieszenia broni w Gazie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Oskarżany o zbrodnie przeciwko ludzkości premier Izraela Benjamin Netanjahu publicznie odrzucił propozycję zawieszenia broni w Gazie, wysuniętą przez Katar i Egipt. Wcześniej, propozycję tę zaakceptował Hamas.

Żydowscy naziści odrzucili pomysł zawieszenia broni w Gazie. – Izrael nie może zaakceptować propozycji, która zagraża bezpieczeństwu naszych obywateli i przyszłości naszego kraju – oznajmił Netanjahu. Stwierdził też bałamutnie, że „propozycja Hamasu” miała na celu „sabotaż wkroczenia naszych sił do Rafah”.

Armia izraelska poinformowała we wtorek, że jej 401. Brygada Pancerna przejęła kontrolę nad palestyńską stroną przejścia granicznego Rafah w południowej Gazie. – W ciągu kilku godzin nasze siły podniosły izraelskie flagi na przejściu w Rafah i zdjęły flagi Hamasu – triumfalnie ogłosił Netanjahu. – Udowodniliśmy już, że presja militarna na Hamas jest warunkiem koniecznym powrotu naszych zakładników – dodał.

Przejście graniczne w Rafah to kluczowy szlak pomocy humanitarnej do Strefy Gazy, która od 7 października znajduje się pod wyniszczającym izraelskim oblężeniem, w wyniku którego ludność tego terytorium jest na skraju głodu.

W poniedziałek siły izraelskie wydały rozkaz ewakuacji Palestyńczyków ze wschodniego Rafah, co jest powszechnie postrzegane jako wstęp do budzącego strach ataku Izraela na miasto, w którym przebywa około 1,5 miliona wysiedlonych Palestyńczyków.

Izrael uderzył w Strefę Gazy w odwecie za atak Hamasu z 7 października, w którym zginęło około 1200 osób. Według palestyńskich władz ds. zdrowia w Gazie zginęło od tego czasu prawie 34 800 Palestyńczyków, z których zdecydowaną większość stanowiły kobiety i dzieci, a 78 100 innych zostało rannych. Według ONZ siedem miesięcy po rozpoczęciu wojny izraelskiej ogromne połacie Gazy legły w gruzach, zmuszając 85 procent populacji enklawy do wewnętrznych przesiedleń w obliczu wyniszczającej blokady dostępu do żywności, czystej wody i leków.

Zginąć miało też 1139 Żydów, jednak Haaretz ujawnił, że w rzeczywistości, większość z zakładników zabiły helikoptery i czołgi armii izraelskiej.

Żydowski reżim został oskarżony o ludobójstwo przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości (MTS). Tenże, jeszcze w styczniu br. wydał tymczasowe orzeczenie nakazujące zaprzestanie aktów ludobójstwa i podjęcie środków gwarantujących pomoc humanitarną ludności cywilnej w Gazie. Żydowscy naziści zignorowali to wezwanie.

Polecamy również: Żydzi i szabesgoje próbują zastraszyć Trybunał w Hadze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!