Wiadomości

Zwolennicy Trumpa opublikowali film z wypowiedziami jego przeciwników nawołującymi do przemocy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zwolennicy byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa zamieścili film, w którym zmontowali szereg wypowiedzi jego przeciwników, w których nawołują oni do przemocy. Chodzi o wypowiedzi m.in. byłego konkurenta Trumpa w zeszłorocznych wyborach, a obecnego prezydenta, Joego Bidena, czy przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Obecny prezydent, Joe Biden, mówił między innymi, że gdyby był w szkole średniej, umówiłby się ze swoim ówczesnym poprzednikiem i „stłukł na kwaśne jabłko”.

Zasiadające w ławach Kongresu seniorki: 71-letnia senator Elizabeth Warren i 82-letnia członkini Izby Reprezentantów Maxine Waters mówiły, że są gotowe „wykończyć” Trumpa.

Aktor Johnny Depp otwarcie nawiązywał do zabójstwa prezydenta Abrahama Lincolna w 1865 r., którego zamordował również przedstawiciel tego zawodu, John Wilkes Booth.

Szereg innych polityków Partii Demokratycznej i popierających ich osobistości wygłaszało podobne deklaracje nawołując m.in. do zamieszek. A właśnie taki zarzut – nawoływania do zamieszek, buntu – Demokraci postawili Donaldowi Trumpowi uruchamiając procedurę jego impeachmentu.

Czytaj też:

Senat USA uniewinnił byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w procesie impeachmentu

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!