Wiadomości

Zatrzymani za fikcyjne faktury na ponad 3.5 mln zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

CBA zatrzymało kolejne osoby w związku z wprowadzaniem do obrotu poświadczających nieprawdę faktur VAT. W sprawie jest już 32 podejrzanych.

Dwaj właściciele firmy budowlanej działającej na Śląsku zostali zatrzymani wczoraj przez funkcjonariuszy katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jest to już siódma realizacja procesowa w ramach śledztwa prowadzonego wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Krakowie. Postępowanie dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu fikcyjne faktury VAT. Wartość faktur ujawnionych w toku śledztwa do chwili obecnej wynosi 35 mln złotych.

Po zakończeniu przeszukań zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty posłużenia się fikcyjnymi fakturami na kwotę ponad 3,5 miliona złotych. Proceder miał miejsce w latach 2018-2020.

Do tej pory w toku śledztwa zarzuty usłyszały 32 osoby. Materiały dowodowe są nadal gromadzone i analizowane przez śledczych, którzy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!