Wiadomości

Został wyrzucony z damskiej szatni. Teraz domaga się 5 mln dolarów odszkodowania

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Jego zachowanie w szatni było niepokojące” – skarżyły się inne klientki, gdy mimo sprzeciwu obsługi Dylan Miles wszedł do damskiej szatni studia jogi na Manhattanie. Mężczyzna jest w trakcie zmiany płci na kobietę i – jak sam przyznaje – przechodzi terapię hormonalną. Poczuł się jednak dyskryminowany i złożył pozew, w którym żąda 5 milionów dolarów odszkodowania.

Dylan Miles, występujący również jako Ali Miles, urodził się jako mężczyzna. Twierdzi – opisują media, powołując się na dokumenty sądowe – że jest „w trakcie przemiany w kobietę”; nosi damskie ubrania i przechodzi terapię hormonalną. Na początku maja wszedł w konflikt z lokalnym studiem Hot Yoga Chelsea, którego obsługa zabroniła mu wejścia do damskiej szatni. Miles nie posłuchał. Jego obecność w szatni wywołała dyskomfort i oburzenie klientek klubu fitness.

„Kobiety skarżyły się i krzyczały na Milesa w związku z jego wizytą w szatni i łazience oznaczonych jako przeznaczone dla kobiet i zażądały, aby Miles wyszedł” – zapisano w kokumentach sądowych. Jeden ze świadków przyznał później, że zachowanie Milesa w szatni tego dnia było niepokojące. – Mamy inne osoby transpłciowe (w studiu jogi), mamy kilka transpłciowych kobiet i kilku transpłciowych mężczyzn i nigdy nie było problemu. Chodzi o tą osobę – relacjonuje rozmówca „New York Post”. Dodaje, że Miles rozebrał się przed kobietami. – Jest w 150 procentach mężczyzną – podsumowuje.

Okazuje się, że to nie pierwszy pozew wytoczony przez tę osobę. „Prawnik Peter Sverd reprezentował również Milesa w sprawie przeciwko Planet Fitness na Bronksie, gdzie Miles został wyprowadzona z damskiej szatni, a także w innej sprawie przeciwko schronisku dla bezdomnych w Bronksie, gdzie rzekomo została zaatakowana przez ochroniarza” – czytamy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!