Wiadomości

Rosja chce nałożyć sankcje na Polskę z powodu “zdrady pamięci historycznej”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Duma Państwowa ma w poniedziałek debatować nad sankcjami przeciwko w Polsce.

Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin stwierdził w niedzielę, że nasz kraj “powinien zwrócić Rosji zarówno odzyskane terytoria po II wojnie światowej, jak i środki wydane na nie w latach wojny i powojennych”. Według jego szacunków, to ponad 750 miliardów dolarów.

W opublikowanym na Telegramie oświadczeniu Wiaczesław Wołodin, przewodniczący izby niższej rosyjskiego parlamentu, przekazał, że Polska musi zostać ukarana za “zdradę pamięci historycznej” dotyczącą wyzwolenia naszego kraju przez Związek Radziecki podczas II wojny światowej.

Polityk napisał, że Polska istnieje jako państwo “tylko dzięki Rosji”. Dodał, że Warszawa powinna zapłacić Rosji ponad 750 miliardów dolarów, co ma być rekompensatą za sowieckie inwestycje w naszym kraju po II wojnie światowej. Stwierdził ponadto, że Polska powinna oddać terytoria, które – jego zdaniem, dzięki Rosji – odzyskała po wojnie.

Wiaczesław Wołodin poinformował, że w ramach sankcji na Polskę może zostać nałożony zakaz poruszania się polskich ciężarówek po Rosji. Jego zdaniem, taki ruch spowodowałby utratę przez Polskę ok. 8,5 mld dolarów i wielu miejsc pracy. “Niech przeładują towary na rosyjskie ciężarówki. Nasi obywatele zarobią na transporcie” – stwierdził.

Przewodniczący Dumy Państwowej to polityk, który kilka lat temu głosił, że bez Władimira Putina nie ma Rosji. Z kolei kilka miesięcy temu proponował, by konfiskować majątki Rosjan, którzy krytykują inwazję na Ukrainę oraz sugerował, że Rosja mogłaby chcieć odzyskać sprzedaną półtora wieku temu Stanom Zjednoczonym Alaskę. Żaden z przedstawicieli polskich władz jeszcze nie zareagował na wpis rosyjskiego polityka w mediach społecznościowych.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!