Wiadomości

Znany aktor ponownie stanie przed sądem. Jerzego S. czeka kolejny proces

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aktor Jerzy S. będzie miał kolejny proces, tym razem w sprawie spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Jak dowiaduje się reporter Radia ZET Przemek Taranek, prokuratura wniosła sprzeciw wobec wyroku nakazowego, jaki zapadł w tej sprawie pod koniec marca. Sąd skazał wtedy Jerzego S. na karę 3 tys. złotych grzywny.

– Prokuratura przystąpiła do sprawy o wykroczenie – potwierdza rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Janusz Hnatko. – Po zapoznaniu się z wyrokiem nakazowym, prokuratura wniosła sprzeciw, podnosząc zarzut rażącej niewspółmierności kary grzywny orzeczonej wobec obwinionego i domagając się rozpoznania sprawy na zasadach ogólnych. Tutaj uznano, że ta kara jest zbyt liberalna – dodaje Hnatko.

Chodzi o zdarzenie z połowy października ubiegłego roku. Samochód prowadzony przez Jerzego S. uderzył w skuter w centrum Krakowa. Wezwani na miejsce policjanci stwierdzili, że aktor ma 0,7 promila alkoholu we krwi. Kierowca jednośladu nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Postępowanie w tej sprawie było prowadzone dwutorowo. Policja badała sprawę wykroczenia, czyli spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Prokuratura zajęła się przestępstwem prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. W tej drugiej sprawie, sąd skazał Jerzego S. na karę 12 tys. złotych grzywny i nakazał zapłatę 6 tys. złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Orzekł też trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Prokuratura odwołała się również od tego wyroku. W apelacji wniesionej do sądu, domaga się niemal czterokrotnie wyższych kar finansowych: 45 tys. złotych grzywny i 25 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!