Wiadomości

Tacy ludzie pracują w polskich sądach. Sędzia Olimpia Baranska-Maluszek przebiła dno

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

23 kwietnia odbyły się obchody wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrueck. Podczas obchodów doszło do skandalu, kiedy to niemiecka policja nie wpuściła grupy Polaków z polskimi flagami. Tymczasem do sprawy odniosła się sędzia Olimpia Baranska-Maluszek, przebijając dno…

W niedzielę rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę wyzwolenia niemieckich obozów koncentracyjnych w Ravensbrueck i Sachsenhausen. Podczas wydarzenia doszło do skandalicznej sytuacji. Na obchodach pojawili się reprezentanci polskiego Związku Narodowych Sił Zbrojnych ze Szczecina z flagami z symbolami NSZ. Jednak nie zostali oni wpuszczeni przez niemieckich funkcjonariuszy.

Do sprawy odniosła się Krajowa Rada Sądownictwa: “Polacy nie mogą dochodzić w polskich sądach na drodze cywilnej roszczeń wobec Niemiec za zbrodnie międzynarodowe ani uczcić pamięci ofiar w KL Ravensbrück! Niemieccy organizatorzy 78. rocznicy wyzwolenia obozu nie wpuścili Polaków z biało-czerwonymi flagami” – napisała na Twitterze KRS i opublikowała zdjęcie z zajścia.

Wpis KRS postanowiła skomentować sędzia z Iustitii Olimpia Baranska-Maluszek: “Przecież to jacyś neofaszyści z flagami z niemieckimi krzyżami żelaznymi. Nie jest dziwne, że ich policja nie wpuściła. PseudoKRS staje w ich w obronie? Jak tam sprawa antysemickich wpisów Dudzicza w Prokuraturze Krajowej? Nadal kiszona?” – napisała.

Krzyż Żelazny to wpierw pruskie, pochodzące z początku XIX wieku, a potem niemieckie odznaczenie wojskowe nadawane za męstwo na polu walki, a także za sukcesy dowódcze. Polakom ten symbol jednoznacznie kojarzy się z II wojną światową i niemieckimi zbrodniarzami. Problem w tym, że to nie Krzyż Żelazny widnieje na flagach, a symbol Narodowych Sił Zbrojnych – jednej z trzech największych organizacji wojskowych polskiego podziemia.

Skandaliczny wpis sędzi w mocnych słowach komentuje Dariusz Matecki, szczeciński radny Solidarnej Polski. “Sędzia członków Narodowych Sił Zbrojnych nazywa “neofaszystami z flagami z niemieckimi krzyżami żelaznymi”. Będę rekomendować NSZ pozew o naruszenie dóbr osobistych i chętnie jako fundacja @OMAntypolonizmu pomożemy w jego napisaniu. Trzeba gnać taką patologię z polskich sądów” – napisał polityk.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!