Polska Wiadomości

Zmiana władzy w Polsce [NASZ KOMENTARZ]

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj w sejmie przy ulicy Wiejskiej w Warszawie odbyło się głosowanie nad wotum zaufania dla Mateusza Morawieckiego. 266 głosami przeciw musiał pożegnać się z misją tworzenia rządu. W tzw. drugim kroku konstytucyjnym doszło do głosowania na temat kandydatury przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Jednakże wcześniej poprzedziła gorąca wymiana opinii poszczególnych reprezentacji sejmowych.

Zmiana władzy w Polsce. W głosowaniu nad kandydaturą Donalda Tuska posłowie wybrali go większością głosów tj. 248 posłów głosowało za, 201 było przeciw.

-Chcę przede wszystkim podziękować. Dziękuję, Polsko. To jest naprawdę wspaniały dzień. Nie dla mnie, ale dla tych wszystkich, którzy przez te lata głęboko wierzyli, nawet śpiewali, że wierzą, że jeszcze będzie lepiej, że przegonimy mrok. I to zrobiliśmy. Tym wszystkim, którzy zaufali, albo dali kredyt zaufania, bardzo, bardzo dziękuję – powiedział Premier Donald Tusk.

Gratulacje dla Donalda Tuska płyną nie tylko z Polski, ale także ze świata. Głos zabrał m.in. Manfred Weber oraz przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Szefowa KE zaznaczyła, że nie może doczekać się współpracy z nowym szefem polskiego rządu. Ich pierwsze spotkanie ma nastąpić już w tym tygodniu w Brukseli.

“Gratulacje Donald Tusk z okazji objęcia funkcji premiera Polski. Twoje doświadczenie i silne przywiązanie do naszych europejskich wartości będą cenne w budowaniu silniejszej Europy, z korzyścią dla Polaków. Nie mogę się doczekać współpracy z Panem, począwszy od ważnego wydarzenia EUCO w tym tygodniu” – napisała na Twitterze/X Ursula von der Leyen.

NASZ KOMENTARZ: Utrata żłoba przez bandytów z PiS i powrót do władzy bandy Tuska nie wróży niczego dobrego dla Polski i Polaków. W istocie doszło do zamiany dżumy na cholerę. Kto wie, może to nawet lepiej, gdy rządzą jawni zdrajcy, niż fałszywi patrioci? Sytuacja będzie bardziej klarowna.

Polecamy również: Ruszył strajk węgierskich przewoźników

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!