Wiadomości

Zatankował za 600 złotych i uciekł ze stacji. Zuchwała kradzież w Sosnowcu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja prowadzi postępowanie w sprawie mężczyzny, który w listopadzie dopuścił się kradzieży paliwa z jednej z sosnowieckich stacji benzynowych. Poszukiwany napełnił znajdujące się w bagażniku swojego auta kanistry, a następnie uciekł z miejsca kradzieży. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu personaliów złodzieja.

Policjanci z Komisariatu III Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży, do której doszło 8 listopada bieżącego roku na stacji benzynowej mieszczącej się przy ulicy Lenartowicza w Sosnowcu. Do jednego z dystrybutorów samochodem marki Volkswagen Passat podjechał mężczyzna o nieustalonych jeszcze personaliach. Do pojemników, znajdujących się w bagażniku auta, zatankował paliwo o łącznej wartości ponad 600 złotych, a następnie odjechał, nie płacąc za nie.

Mężczyzna działał z premedytacją i doskonale zdawał sobie sprawę, że na stacji znajduje się monitoring. Do kradzieży przygotował się wcześniej. Po sprawdzeniu nagrań, okazało się że tablice rejestracyjne, w które wyposażony jest samochód, są fałszywe – numery na nich widniejące nie są przypisane do żadnego auta.

Policja opublikowała wizerunek złodzieja z prośbą o pomoc w ustaleniu jego personaliów. Osoby, które posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji III w Sosnowcu pod numerem telefonu 47 852 0300. Osobom przekazującym informacje funkcjonariusze gwarantują pełną anonimowość.

/Dziennik Zachodni/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!