Wiadomości

Biegły wypowie się w sprawie startych zębów sędziego Żurka?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sędzia Waldemar Żurek pozwał krakowski sąd m.in. za rzekomy mobbing, a podczas procesu chciał, aby zbadał go biegły stomatolog. Twierdził bowiem, że tak zgrzytał zębami, że starł sobie je – oczywiście wszystko z powodu “szykan”.

Sprawę ujawniła “Gazeta Polska”, w której mogliśmy przeczytać fragment wniosku pełnomocnika sędziego Żurka: “Dopuszczenie dowodu z opinii biegłego stomatologa na fakt, czy stan uzębienia powoda mógł zostać spowodowany długotrwałym stresem, prowadzącym do »ścierania« uzębienia, a jeśli tak, to na fakt sposobu i kosztów odbudowy uzębienia powoda. Celem zabezpieczenia tego dowodu prosimy o pilne zlecenie badań u biegłego, gdyż W. Żurek musi obecnie dokonać interwencyjnej nadbudowy uzębienia startego patologicznie na skutek stresu.”

Portal Niezalezna.pl zapytał sędziego Żurka o wniosek w sprawie zębów. Ten potwierdził fakt jego złożenia, ale nie chciał wdawać się w szczegóły, stwierdzając, że “państwo robicie z tego sensację”. – Moi prawnicy złożyli wniosek o powołanie biegłego z zakresu stomatologii. Dlaczego? W sprawach o mobbing bada się nie tylko czynności, które doprowadziły do mobbingu, ale też skutki dla zdrowia mobbingowanego. Nie będziemy skutków zdrowotnych opisywać publicznie, nie chcę wdawać się w szczegóły – uciął temat.

Sąd Okręgowy w Katowicach najbliższy termin rozprawy Waldemar Żurek przeciwko SO Kraków wyznaczył 24 lutego 2023 r. Wtedy ma być przesłuchana była przełożona i była prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, Dagmara Pawełczyk-Woicka, obecnie przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa.

To właśnie byłą prezes SO Kraków Waldemar Żurek oskarża o mobbing i… molestowanie czego skutkiem jest poniesiony uszczerbek na zdrowiu, obejmujący m.in. uszkodzone zęby. Sprawdzić jak pokaźny uszczerbek na zdrowiu poniósł sędzia Żurek i m.in. jego uzębienie, ma biegły sądowy, o którego powołanie wystąpili pełnomocnicy Waldemara Żurka.

– Na razie nie ma jeszcze decyzji procesowej w tej sprawie – tłumaczy w rozmowie z portalem niezlaezna.pl Marian Krzysztof Zawała, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Katowicach. – Obecnie trwa postępowanie dowodowe ze świadków. Zazwyczaj (to nie jest oczywiście jakaś sztywna reguła) dowody z opinii biegłych są dopuszczane w drugiej kolejności, po przeprowadzeniu dowodu ze świadków, ewentualnie z dokumentów. Czasami również przesłuchanie stron poprzedza opinie biegłych. Taka jest praktyka. W sprawie sędzia Żurek przeciwko SO Kraków na razie trwa postępowanie dowodowe ze świadków.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!