Polska Wiadomości

Zapraszamy na Marsz Suwerenności!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W 20. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej (01.05.2024) w Warszawie odbędzie się Marsz Suwerenności przeciwko unijnym biurokratom oraz w obronie polskiej niepodległości.

Serdecznie zapraszamy na Marsz Suwerenności. Organizatorem wydarzenia jest Młodzież Wszechpolska oraz Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Sam pochód wyruszy spod placu Konstytucji o godzinie 14:00.

Tegoroczny marsz odbędzie się pod hasłami antyimigranckimi. Jak pamiętamy, Parlament Europejski głosował w zeszłym tygodniu nad dziesięcioma tekstami legislacyjnymi wchodzącymi w skład tzw. paktu migracyjnego. Wszystkie zostały przyjęte. Głosowanie usiłowali zakłócić obecni na sali obrad aktywiści nie zgadzający się na propozycje zawarte w pakcie. Na trybunach utworzyli napis “Ten pakt zabija” (This pact kills).

Szef polskiego rządu Donald Tusk zapowiedział głosowanie przeciwko, bo jak argumentuje MSWiA, prace nad przepisami zakończyły się tydzień po zaprzysiężeniu obecnego rządu, a rezultat tych prac, prowadzonych przez poprzednią ekipę, jest “dalece niewystarczający”.

– Polska nie zgodzi się na mechanizm relokacji; zobaczymy, jaka będzie ostateczna wersja paktu migracyjnego, ale z całą pewnością mechanizm relokacji albo płacenia za to, że nie przyjęło się migrantów nie będą dotyczył Polski – oświadczył w środę premier Donald Tusk.

Tzw. “pakt migracyjny” obejmuje również rozporządzenie dotyczące prawa azylowego, które ma mieć ujednolicone przepisy przyznawania ochrony międzynarodowej i pozwalające przyspieszenie procedur w przypadku bezpodstawnych wniosków. Osoby niespełniające warunków zostaną poddane procedurze kontroli jeszcze przed wjazdem, która obejmie m.in. pobranie danych biometrycznych oraz kontrolę stanu zdrowia i bezpieczeństwa. Do zreformowanej bazy danych Eurodac zostaną dodane wizerunki twarzy i odciski palców.

Polecamy również: USA potępiły żydowskie pogromy na Palestyńczykach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!