Świat Wiadomości Żydzi

USA potępiły żydowskie pogromy na Palestyńczykach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stany Zjednoczone są „coraz bardziej zaniepokojone” przemocą wobec Palestyńczyków na okupowanym Zachodnim Brzegu, która doprowadziła ostatnio do co najmniej kilku zgonów. Nielegalni żydowscy osadnicy zamordowali m.in. 17-letniego chłopca.

USA potępiły żydowskie pogromy na Palestyńczykach. Rzecznik Białego Domu Matthew Miller powiedział, że administracja Bidena „jest coraz bardziej zaniepokojona przemocą wobec palestyńskich cywilów i ich mienia, która miała miejsce na Zachodnim Brzegu”. Sprawa agresji żydowskich nazistów stała się znów głośna po zniknięciu Żyda Binyamina Achimaira, którego ciało odnaleziono w sobotę w pobliżu nielegalnej izraelskiej osady na terytorium okupowanym.

Miller potępił  morderstwo Achimaira i złożył kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom.

– Przemoc wobec mieszkańców Palestyny, która miała miejsce po śmierci Achimaira, spowodowała dziesiątki obrażeń, zniszczenia mienia i śmierć dwóch Palestyńczyków, 25-letniego Dżihada Abu Aliya i 17-letniego Omara Ahmada Abdulghaniego Hameda – powiedział Miller.

– Zdecydowanie potępiamy te morderstwa. Przemoc musi się skończyć. Cywile nigdy nie są legalnymi celami. Wzywamy władze do podjęcia środków w celu ochrony wszystkich społeczności przed krzywdą i nalegamy, aby Izrael i Autonomia Palestyńska zrobiły wszystko, co możliwe, aby deeskalować napięcia – dodał.

W weekend setki uzbrojonych osadników z nielegalnych żydowskich osiedli wielokrotnie atakowało palestyńskie wsie w okolicach Ramallah i Nablusu. Jeden z żydowskich pogromów doprowadził do spalenia dwóch domów na północnym Zachodnim Brzegu i wysiedlenia 66 mieszkańców.

W piątek zmasowany atak na wioskę Al-Mughayyir, na wschód od Ramallah na środkowym Zachodnim Brzegu, spowodował śmierć młodego mężczyzny i obrażenia kilkudziesięciu Palestyńczyków. W wyniku pogromu spalono 40 domów i dziesiątki pojazdów.

Film, który w niedzielę obiegł media społecznościowe, pokazuje izraelskich żołnierzy współpracujących z osadnikami w celu zorganizowania ataków na palestyńskie pojazdy w wiosce Deir Dibwan, położonej na wschód od Ramallah. Materiał ukazuje dwóch nielegalnych osadników wchodzących do garażu samochodowego, gdzie oblewają samochód łatwopalną cieczą i podpalają ją, podczas gdy na zewnątrz ochraniała ich grupa izraelskich żołnierzy.

Podczas gdy żydowscy naziści z nielegalnych osiedli nasilili ataki na Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu, izraelskie wojsko może poszczycić się podobnymi wynikami. W ostatnim czasie zabiło na Zachodnim Brzegu co najmniej 463 Palestyńczyków, raniło 4750 i aresztowało ponad 8 000.

Celem żydowskich nazistów niezmiennie pozostaje całkowite zniszczenie i zasiedlenie Autonomii Palestyńskiej, w ramach żydowskiej wersji hitlerowskiego drang nach osten.

Polecamy również: Ukrainka fałszowała polskie dokumenty na masową skalę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!