Historia Kultura

Zapomniany bohater z AK Edmund Malinowski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości –  prawda ta wielokrotnie sprawdzała się w historii państw, dlatego też cieszy fakt pojawienia się w przestrzeni publicznej filmu opowiadającego historię Edmunda Malinowskiego – dowódcy oddziału głuchoniemych podczas Powstania Warszawskiego.

Zapomniany bohater z AK Edmunt Malinowski wreszcie zyskuje należne miejsce w polskim panteonie narodowym. „…W sercu, w ogniu, w ciszy. Historia Edmunda Malinowskiego – dowódcy Plutonu Głuchoniemych AK” – to tytuł najnowszego filmu dokumentalnego wyprodukowanego przez Fundację Filmową CO SIE MOVIE.

Na uwagę zasługuje fakt, że twórcy, zdając sobie sprawę z istoty trafienia z historią Polski, tak często zakłamywanej, do opinii publicznej za Zachodzie, postarali się o napisy w języku angielskim, tym samym dając możliwość zwiększenia potencjalnego grona odbiorców.

W najbliższym czasie odbędą się 2 pokazy filmu połączone z dyskusją na temat tez zawartych w filmie.

Spotkanie w Warszawie  (pokaz + dyskusja po filmie):

13 marca godz. 14:00 – Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki, ul. Marszałkowska 21/25, 00-928 Warszawa

Spotkanie w Lublinie (pokaz + dyskusja po filmie):

8 marca godz. 18.00, Lubelskie Centrum Konferencyjne – ul. Artura Grottgera 2, 20-605 Lublin

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, a następnie przekazania linku dalej, aby tym samym ta niezwykła historia trafiała do jak największej liczby odbiorców:

Link do pełnej wersji filmu po polsku: (lektor j. migowego + napisy PL): https://youtu.be/JWLNiIZ_LUU

Link do pełnej wersji filmu po angielsku: (lektor foniczny angielski, napisy EN + PL): https://www.youtube.com/watch?v=A_qwi8RQ8qc

Polecamy również: Samochody z pomocy militarnej dla Ukrainy trafiały na sprzedaż

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!