Wiadomości

Zabił swoje dzieci, bo – jak twierdził – jego żona przekazała im “wężowe DNA”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Matthew Taylor Coleman, 40-letni instruktor szkoły surfingu w Santa Barbara, zabił dwójkę swoich małych dzieci, wierząc że w ten sposób “ratuje świat” – wynika z opublikowanych dokumentów sądowych. Mężczyzna przyznał, że kierował się teoriami spiskowymi o Iluminatach i QAnon.

Według opublikowanych zeznań agentki FBI, 40-letni mieszkaniec Kalifornii Matthew Coleman zawiózł w ubiegły weekend dwójkę swoich dzieci, 2-letniego syna i 10-miesięczną córkę, do Meksyku pod pretekstem wycieczki. Po przekroczeniu granicy zabił dzieci strzałami z harpunu do podwodnych połowów. Jak zeznał, ich zwłoki ukrył w krzakach.

Policja w Santa Barbara została najpierw (w sobotę) zaalarmowana przez żonę Colemana, która powiedziała, że ​​ten zabrał dzieci, nie informując jej, gdzie je zabiera. Nie odbierał też telefonu, ani nie odpisywał na sms-y. Powiedziała ona wówczas policji, że nie uważa, aby życie dzieci było zagrożone, ale poprosiła policję o kontakt z Colemanem.

Według FBI mężczyzna miał stwierdzić, że został “oświecony” przez teorie spiskowe QAnon i o Iluminatach. Miał też być przekonany – na podstawie urojeń – że jego żona przekazała dzieciom “wężowe DNA” i zabijając dzieci “chroni świat przed potworami”. Obie przytoczone teorie mówią o istnieniu spisku światowych elit, które w przypadku jednej z odnóg tej pierwszej teorii, zajmują się wykorzystywaniem dzieci i żywią się ich krwią. Proceder ten miał według teorii – zapoczątkowanej na internetowym forum znanym z trollingu – zatrzymać Donald Trump, doprowadzając do masowych aresztów m.in. Hillary Clinton.

W czerwcu FBI ostrzegło podczas briefingu dla Kongresmenów, że zradykalizowani zwolennicy teorii, którzy nadal w nią wierzą, mimo że przepowiednia o aresztach nie sprawdziła się, mogą planować akty przemocy. Zwolennicy QAnon byli też wśród uczestników szturmu na Kapitol 6 stycznia.

/CNN, rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!