Wiadomości

Pracownik Polsatu wśród atakujących posła Dobromira Sośnierza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Media Narodowe poznały tożsamość jednego z atakujących posła Konfederacji Dobromira Sośnierza, podczas wczorajszej awantury pod Sejmem. To pracownik telewizji Polsat Mateusz Groc. Prywatnie syn byłego kandydata Kukiz’15 i PSL w wyborach samorządowych.

Wczoraj pod Sejmem zebrała się grupa osób, które protestowały przeciwko przyjęciu przez parlamentarzystów tzw. ustawy lex TVN. Do internetu przedostały się nagrania, na których uwieczniono, jak protestujący zaatakowali Dobromira Sośnierza. Protestujący przeciw tzw. ustawie lex TVN szarpali i popychali posła Konfederacji. Musiała interweniować policja.

Mediom Narodowym udało się zidentyfikować tożsamość jednego z napastników. Postawny mężczyzna, widoczny w okolicy 30 sekundy opublikowanego w mediach społecznościowych nagrania z zajścia to pracownik telewizji Polsat.

Mateusz Groc znajdował się w grupie agresywnych osób, które zaatakowały posła Dobromira Sośnierza. W pewnym momencie zaczął wygrażać w jego stronę palcem i podszedł do niego.

Co ciekawe, jest on synem polityka związanego z Kukiz’15 i PSL. Ojciec agresora, Artur Groc w wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia kandydował do sejmiku województwa lubuskiego z ramienia Kukiz’15. Następnie, również bez sukcesu, w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 kandydował na europosła z list KWW Kukiz’15. Wreszcie w wyborach parlamentarnych w 2019 roku kandydował do Sejmu z list PSL. Posłem jednak także nie został. W przeszłości pracował w telewizji Superstacja.

Czytaj też:

Dobromir Sośnierz o bojówkarzach, którzy zaatakowali go pod Sejmem: „Jakbym wpadł do klatki z pawianami”

/mediamarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!