Wiadomości

XI Marsz Niepodległości przejdzie pod hasłem: „Nasza cywilizacja nasze zasady”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

XI Marsz Niepodległości przejdzie pod hasłem: „Nasza cywilizacja nasze zasady”! Tradycyjnie zapraszamy do wzięcia udziału w największej, patriotycznej manifestacji w Europie! Ruszamy o 14:00 11.11.2020r. z ronda Dmowskiego w Warszawie! – poinformowali organizatorzy, prezentując oficjalny plakat.

– Kierujemy się opinią prof. Krzysztofa Simona, który przekonywał niedługo, że jeśli ludzie stoją oddzielnie na świeżym powietrzu, noszą maseczki, to specjalnie się nie zarażą – powiedział w rozmowie z polsatnews.pl, jeden z organizatorów wydarzenia.

-11 listopada odbędzie się Marsz Niepodległości. Zapraszamy na godzinę 14 na Rondo Dmowskiego – zapowiedział w poniedziałek prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. – Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkich patriotów, żeby w tych trudnych chwilach dla Polski byli z nami – dodał.

Tomasz Kalinowski ze stowarzyszenia wyjaśnił z kolei, że takiej sytuacji organizatorzy nie muszą zgłaszać manifestacji do stołecznego centrum zarządzania kryzysowego, ani brać pod uwagę opinii prezydenta Warszawy dotyczącej możliwości prawnej przeprowadzenie marszu.

– Prezydent Warszawy nie jest od tego, aby na cokolwiek pozwalać albo zakazywać – zaznaczył. Dodał, że jedyne negocjacje na temat marszu mogą prowadzić z wojewodą mazowieckim.

/Polsat News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!