Wiadomości

Wymiana ognia na linii rozgraniczenia wojsk indyjskich i pakistańskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na linii rozgraniczenia wojska indyjskich i pakistańskich w Kaszmirze, o który oba państwa od lat się spierają, od wczoraj co jakiś czas dochodzi do wymiany ognia.

– Około godziny 6 rano Pakistan w sposób nieuzasadniony naruszył reżim zawieszenia broni, wszczynając ostrzał z moździerzy i broni strzeleckiej wzdłuż sektora Krishna Ghati” – powiedział rzecznik indyjskiego resortu obrony, pułkownik Devender Anand.

Pułkownik Anand dodał, że armia indyjska odpowiedziała „mocno i skutecznie”. Wymiana ognia trwała przez około godzinę i zakończyła się ok. 7 rano. Władze Indii zamknęły wszystkie placówki oświatowe w promieniu 5 km od linii rozgraniczenia wojsk oraz granicy państwowej w dystryktach Rajouri, Poonch i Samba.

O godz. 13.00 wzdłuż linii rozgraniczenia wojsk w sektorze Krishna Ghati ponownie doszło do wymiany ognia. Według Hindusów, sprowokowała ją strona pakistańska, a armia indyjska „skutecznie odpowiedziała”.

Do zaostrzenia sytuacji w regionie doszło po samobójczym zamachu terrorystycznym dokonanym 14 lutego w Kaszmirze, w którym zginęło 44 członków indyjskich sił paramilitarnych. W odwecie Hindusi zbombardowali obozy szkoleniowe terrorystów znajdujące się na terenie Pakistanu, na co z kolei odpowiedzieli Pakistańczycy:

Pakistan poinformował o zestrzeleniu dwóch indyjskich samolotów, Hindusi zestrzelili samolot pakistański

W środę, 27 lutego, około godziny 19:00 wojsko pakistańskie ostrzelało z ciężkich moździerzy stanowiska indyjskie, a także – jak twierdzą Hindusi – obiekty cywilne w dystrykcie Mendhar, lotnisko Balakote oraz sektor Krishna Ghati w dystrykcie Poonch.

Hindusi alarmują, że armia pakistańska rozmieściła czołgi wzdłuż linii rozgraniczenia wojsk i wzdłuż granicy państwowowej.

/indiatoday.in/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!