Wiadomości

Pakistan poinformował o zestrzeleniu dwóch indyjskich samolotów, Hindusi zestrzelili samolot pakistański

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pakistańskie lotnictwo zestrzeliło dwa indyjskie samoloty wojskowe nad Kaszmirem. Według informacji, podanej na Twitterze przez rzecznika pakistańskiej armii, maszyny miały wtargnąć w pakistańską przestrzeń powietrzną. Rzecznik informuje, że ujęto jednego z pilotów, który zdążył się katapultować. W odpowiedzi Indie zestrzeliły pakistański myśliwiec.

Pakistańska armia poinformowała, że indyjskie odrzutowce wleciały w przestrzeń powietrzną Pakistanu, w związku z czym dwa samoloty zostały zestrzelone, a jeden pilot schwytany.

Później portal Firstpost podał, że Indie zestrzeliły pakistański F-16, który miał naruszyć indyjską przestrzeń powietrzną. Indyjska agencja ANI pisze, że pilot katapultował się i otworzył spadochron. Nie ma informacji na temat jego stanu i miejsca, w którym wylądował, choć samolot miał rozbić się na pakistańskim terytorium.

Wcześniej indyjski resort obrony informował o naruszeniu indyjskiej strefy powietrznej przez bojowe samoloty Pakistanu.

W związku z zestrzeleniem indyjskich samolotów, indyjskie linie lotnicze Indigo zdecydowały zawiesić wszystkie loty w rejonie Kaszmiru. W komunikacie poinformowano, że tymczasowe zawieszenie połączeń obejmuje 8 portów lotniczych.

W ostatnich dniach doszło do szeregu starć i ataków na terenie Kaszmiru, podzielonego między Indie i Pakistan.

Wczoraj pakistańskie władze poinformowały o śmierci czterech osób wskutek indyjskiego ostrzału. Według przedstawicieli władz indyjska armia ostrzelała z moździerzy rejon Nakyal przy linii kontroli rozdzielającej siły obu stron.

Indie informowały o ostrzelaniu przez ich samoloty obozów rebeliantów na terenach przygranicznych w Pakistanie. Miał to być odwet za dokonany 14 lutego w Kaszmirze zamach samobójczy, w którym zginęło 44 członków indyjskich sił paramilitarnych. Winą za zamach indyjskie władze obarczyły Islamabad.

Kaszmir jest podzielony między Indie i Pakistan od 1947 roku. W regionie niemal ciągle dochodzi do starć zbrojnych i zamachów.

/TVP Info, nytimes.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!