Wiadomości

wyłudzenia, łapówki i załatwianie pracy w policji – osiem zarzutów dla „Masy”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jarosław S. ps. Masa usłyszał w Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie osiem zarzutów – dowiedział się portal tvp.info. Śledczy zarzucają mu m.in. wyłudzenie 668 tys. zł kredytów, przekazanie oficerowi policji łapówki w postaci sterydów anabolicznych oraz dwóch ton pelletu. Świadek koronny jest podejrzany także o powoływanie się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwo w załatwieniu naboru do policji.

Przez całą środę oraz kilka godzin czwartkowego przedpołudnia w lubelskich „pezetach” trwały przesłuchania sześciu osób zatrzymanych w sprawie wyłudzeń kredytów bankowych, łapownictwa i powoływania się na wpływy.

Główny podejrzany, Jarosław S. ps. Masa, usłyszał łącznie osiem zarzutów. Prokurator zarzucił mu, że między sierpniem a wrześniem 2012 roku wyłudził w ośmiu bankach 668 515 zł. Z ustaleń śledczych wynika, że świadek koronny miał od 3 czerwca 2014 r. do 1 lipca 2015 r. wielokrotnie wręczyć korzyści majątkowe Zbigniewowi G., naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Łapówkami były sterydy anaboliczne oraz dwie tony produktu grzewczego pellet wartości ok. 1,5 tys. zł.

Ponadto „Masa” razem ze swoim synem Mariuszem i przedsiębiorcą z Łodzi – Wojciechem Z., mieli wręczyć 2 tys. zł łapówki Grzegorzowi S., urzędnikowi II Urzędu Celnego w Łodzi. W zamian za pieniądze urzędnik miał załatwić sprawę niezapłaconego podatku w związku ze sprowadzeniem samochodu Audi Q5.

Jarosławowi S. zarzucono również, że dwukrotnie złożył fałszywe zeznania w sprawie o wykroczenie drogowe prowadzonej przez Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, a następnie przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia. Podejrzany powoływał się na wpływy w łódzkiej policji i pośredniczył w załatwieniu sprawy naboru do służby w policji. Ostatni zarzut dotyczy oszustwa na szkodę właściciela firmy budowlanej, który nie otrzymał 160 tys. zł wynagrodzenia za położenie kostki brukowej na terenie posesji świadka koronnego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!