Wiadomości

“Wyborcza” i agitatorzy LGBT szczują na księży i policjantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnim czasie w Polsce coraz częściej dochodzi do ataków na księży i obiekty kultu religijnego. Dla pseudodziennikarzy „Gazety Wyborczej” i agitatorów LGBT to widać wciąż za mało, więc starają się podkręcać nastroje…

W Warszawie pojawił się nowy szokujący mural. Ksiądz i policjant torturują osobę LGBT+ (w dodatku podwieszoną za nogi na szubienicy), z której strumieniem wypływa tęczowa krew. Taki właśnie przekaz zawiera mural, który pojawił się na ścianie Squatu Syrena w centrum stolicy.

„Szubienica, przy niej z jednej strony biskup, z drugiej policjant. Piłują podwieszone za nogi ciało. Mordowany w torturach człowiek spływa tęczową krwią” — tak „Gazeta Wyborcza” opisuje mural ma którym można zobaczyć jak ksiądz i policjant torturują osobę LGBT+.

Mural ten ma być alegorią do wydarzeń, jakie miały miejsce latem i ma symbolizować rzekomo trudną sytuację osób LGBT w Polsce. Na łamach „Wyborczej” można przeczytać, że księża dopuszczają się tortur, głosząc „pseudonaukowe teorie” i namawiając do „leczenia homoseksualizmu”. Z kolei postać policjanta ma ilustrować zachowanie policji, która zatrzymywała osoby nieheteronormatywne w Warszawie podczas demonstracji 7 sierpnia.

O atakach na katolików, w tym na księży, a także na obiekty kultu religijnego, do których ostatnio dochodzi coraz częściej nie wspomniano. Podobnie jak o tym, iż to bojówkarze LGBT byli stroną agresywną, atakując policjantów. Przypomnijmy, że chcieli oni wówczas uniemożliwić aresztowanie bandziora, który brał udział w pobiciu i zniszczeniu mienia i dlatego policja zmuszona była interweniować.

#saw #torture #lgbt #squatsyrena #squat #warsaw #mariuszwaras #mcity #mural #graffiti #streetart #contrmporaryart #urbanart @stencilcity @polexitgallery @ Warsaw, Poland

Opublikowany przez Mariusza Warasa Niedziela, 11 października 2020

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!