Wiadomości

Twitter zablokował konto rzeczniczki Donalda Trumpa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Konto rzeczniczki prasowej Białego Domu Kayleigh McEnan zostało zablokowane na Twitterze po opublikowaniu przez nią wpisu odnoszącego się do wycieku e-maili dowodzących, że Joe Biden mógł brać udział w procederze korupcyjnym. Na swoim oficjalnym twitterowym koncie McEnany napisała, że „cenzura powinna zostać potępiona”.

Wpis McEnany odnosił się do sprawy syna Joe Bidena – Huntera, którego e-maile ostatnio wyciekły. Można w nich dopatrzeć się potwierdzenia pojawiających się wcześniej zarzutów wobec kandydata Demokratów.

Miał on otrzymać 900 tys. dolarów za lobbowanie na rzecz ukraińskiej prywatnej firmy gazowej Burisma – podawał przed rokiem jeden z ukraińskich deputowanych. Polityk deklarował, że nie ma żadnych związków ani z Burismą, tymczasem z maili jego syna wynika, że spotkał się on z jej przedstawicielem.

„Twitter zablokował osobiste konto sekretarz prasowej Białego Domu Kayleigh McEnany za dzielenie się wiadomościami, których Demokraci nie lubią” – czytamy w tweecie kampanii Trumpa.

Na swoim oficjalnym koncie McEnany napisała, że „cenzura powinna zostać potępiona” i że takie działania są „nie po amerykańsku”. Teraz już konto McEnany znów działa. Sam tweet jest niedostępny.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!