Europa Polska Wiadomości

Włoski wiceminister stwierdza, iż ekstradycja gwałcicieli z Rimini do Polski jest niemożliwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po brutalnym napadzie imigrantów na polskich turystów we włoskim Rimini, pojawiły się głosy, że sprawcy powinni odpowiedzieć przed polskim wymiarem sprawiedliwości i trafić do polskiego więzienia. Głos w tej sprawie zabrał nawet wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Teraz pojawiła się odpowiedź jego włoskiego odpowiednika.

Sprowadzenia sprawców napaści na polskich turystów do Polski, aby tutaj mogli odpowiedzieć za swoje czyny domaga się wielu komentatorów i internautów. Głos w tej sprawie zabrał również wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

 ten ohydny czyn kara powinna być bardzo surowa i w tym sensie to oczywiście nie ma znaczenia, czy ta kara będzie we Włoszech czy w Polsce, ważne, żeby była surowa. Aczkolwiek wiele osób by chciało, żeby ten proces odbywał się w Polsce. Natomiast pamiętajmy, tutaj bardzo wiele zależy od strony włoskiej – mówił w rozmowie z Polskim Radiem.

Teraz do sprawy odniósł się włoski wiceminister sprawiedliwości, Cosimo Ferri. Nie ma on jednak dobrych informacji dla zwolenników ekstradycji bandytów. Nie wydaje mi się, aby zarówno w przypadku ekstradycji, jak i ewentualnego europejskiego nakazu zatrzymania była możliwość akceptacji podobnego wniosku – przyznał.

W podobnym tonie wypowiedział się również jeden z włoskich prokuratorów. Jego zdaniem, taki wniosek powinien zostać odrzucony ponieważ stanowiłoby to naruszenie przepisów o prowadzeniu procesu.

Źródło:wprost.pl/wmeritum.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!