Polska Wiadomości

Poseł Kukiz’15 złożył wniosek do prokuratury w sprawie obelżywego fotomontażu prezydenta Dudy wrzuconego przez Wałęse

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W przypadku fotomontażu upublicznionego przez Lecha Wałęsę nie zachodzą żadne znamiona krytyki ani użycia jakichkolwiek argumentów merytorycznych. Treść (wymowa) zdjęcia jest prostacka oraz wulgarna, przez co narusza wartości chronione przez art. 135 par. 2 kk” – napisał we wniosku poseł Kukiz’15 Józef Brynkus. Jego zdaniem Wałęsa dopuścił się zniewagi publicznej.

Brynkus zwrócił uwagę, że Trybunał Konstytucyjny stwierdził wcześniej, że Prezydentowi RP jako najwyższemu reprezentantowi państwa należny jest szacunek, a ze względu na wypełniane funkcje powinien on cieszyć się autorytetem. „Trybunał zwrócił także uwagę, że w ocenie takich zjawisk należy rozróżnić elementy krytyki od elementów znieważających oraz treść i formę wypowiedzi. Karze podlega osoba, która zniewagami zastępuje krytykę za pomocą argumentów, przez co narusza prawo do krytyki pod względem formy, czyli czyni to w sposób obraźliwy, poniżający” – napisał.

Zdaniem polityka Kukiz’15 w przypadku fotomontażu upublicznionego przez Lecha Wałęsę nie zachodzą żadne znamiona krytyki ani użycia jakichkolwiek argumentów merytorycznych. „Treść (wymowa) zdjęcia jest prostacka oraz wulgarna, przez co narusza wartości chronione przez art. 135 par. 2 kk, zaś poprzez upublicznienie tego wytworu pseudo publicystyki wypełnione zostały wymogi ustawowe znieważenia publicznego. Ze względu na przytoczone okoliczności wnoszę o ściganie zarówno osób rozpowszechniających, jak i twórcy (twórców) opisanego fotomontażu – napisał Brynkus w piśmie skierowanym do prokuratury.

brynkus_670

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!