Wiadomości

Władze (Wolnego Miasta?) Gdańska oburzone, że Państwo Polskie panoszy się na Westerplatte

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Dziennik Bałtycki”, wydawany przez wydawnictwo Polska Press, wchodzące w skład niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau, pisze o oburzeniu władz Gdańska na panoszenie się Państwa Polskiego na Westerplatte.

Chodzi o projekt ustawy dotyczący budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, zgłoszony przez posłów PiS z Pomorza na czele z Kazimierzem Smolińskim.

Prezydent Gdańska Elżbieta Dulkiewicz, której zastępca zaprezentował wczoraj nową wykładnię dotyczącą przyczyn wybuchu II wojny światowej, wskazując na winę Polaków, oburza się, że Państwo Polskie ma czelność występować z tego rodzaju pomysłem.

„Z zaniepokojeniem zauważyliśmy wczoraj na stronach sejmowych projekt ustawy o budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. W naszej ocenie, w ocenie władz Miasta Gdańska, jest to kolejna próba przejęcia Westerplatte dla celów bardzo jasno określonych, dla celów politycznych. Złożyła ten projekt grupa posłów, na czele z posłem Kazimierzem Smolińskim, posłem Prawa i Sprawiedliwości z województwa pomorskiego. Nie wiemy oczywiście, jaka będzie droga sejmowa tego projektu ustawy, natomiast dzisiaj ja, jako prezydent Miasta Gdańska, mogę wyrazić głębokie zaniepokojenie, że tylnymi drzwiami, skróconą ścieżką legislacyjną, prowadzoną przez grupę posłów, próbuje się zabrać gdańszczankom gdańszczanom, Polkom i Polakom, Westerplatte pod określone cele polityczne” – grzmiała prezydent Dulkiewicz.

Jakby czas wrócić do lat trzydziestych ubiegłego wieku…

/dziennikbałtycki.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!