Wiadomości

Wrocław: Ukrainiec nie chciał dać się wylegitymować, padły strzały

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policyjny pościg i strzały we Wrocławiu. Podczas próby zatrzymania Ukraińca podejrzewanego o kradzieże funkcjonariusze sięgnęli po broń – informuje RMF.

Groźne wydarzenia rozegrały się przed południem na ulicy Gwiaździstej. Policjanci podjęli tam próbę zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o kradzieże. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali samochód i podeszli do kierowcy, by go wylegitymować, ten nagle cofnął, potrącając policjanta, dodał gazu i odjechał.

Policjanci oddali wówczas w kierunku samochodu, którym poruszał się obywatel Ukrainy, osiem strzałów.

W pewnym momencie podejrzewany o kradzieże mężczyzna zatrzymał auto, wysiadł z niego i próbował uciekać pieszo. Funkcjonariusze ponownie użyli broni: oddali dwa strzały w powietrze. To ostatecznie “przekonało” uciekającego do zatrzymania się.

– Policjanci z wydziału kryminalnego w trakcie zatrzymywania sprawcy przestępstwa oddali strzały ostrzegawcze, ponieważ zatrzymywany próbował potrącić jednego z policjantów samochodem. Najważniejsze, że nikt nie ucierpiał w tej akcji, a mężczyzna został obezwładniony i jest w rękach policji – przekazał starszy sierżant Dariusz Rajski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

/rmf24.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!